Wrocławski Teatr Współczesny

Doskonale znany widzom WTW „Teatr dla rodziców” proponujący opiekę w czasie spektaklu dla nieco starszych dzieci. Kiedy rodzice oglądać będą przedstawienie, dzieci w wieku 8-12 lat będą mogły uczestniczyć w zajęciach z cyklu „Poczytalnia”. Jak sama nazwa wskazuje „poczytamy” dzieciom oczekującym na rodziców. Tematem spotkania będą legendy i baśnie polskie. Uczestników spotkania zaprosimy także do wspólnej zabawy plastyczno-teatralnej tematycznie powiązanej z czytanymi historiami.

W specjalnie przygotowanej sali aktorzy i animatorzy zaproszą dzieci w teatralną podróż po legendarnej przeszłości. Planowane w 2019 roku trzy odsłony „Poczytalni” będą prezentować słynne legendy. Pierwsza z nich skoncentrowana będzie wokół tematu „Legendy założycieli”, czyli opowiemy o Lechu, Czechu i Rusie, o Popielu i postrzyżynach Ziemowita (6 października 2019). Druga odsłona – „Herby miast” (10 listopada 2019) – dotyczyć będzie fantastycznych stworzeń w herbach Warszawy i Krakowa, trzecia zaś to czytanie-warsztaty poświęcone „Polskim smokom” (17 listopada 2019). We wszystkich spotkaniach nie zabraknie także wrocławskich opowieści.

„Poczytalnia” organizowana jest w te same niedziele, podczas których działa „Teatr dla rodziców”. Zasady korzystania z obu propozycji są identyczne.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin - poczytalnia DOCX
Kwestionariusz - poczytalnia DOC

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kulturyfot. Agnieszka Majcher - powiększ


Stopka

Zamknij