Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Wybierz kryteria fitrowania:
fot. Krzysztof Skonieczny
21 maja 2019
Kultową MAGNOLIĘ Paula Thomasa Andersona budują nieprzepracowane traumy, nieuleczalne choroby i meteorologiczne ostrzeżenia. Coś wisi w powietrzu. Z fragmentów tego świata Krzysztof Skonieczny tworzy mroczną, teatralną baśń, w której poprzez podniesioną temperaturę relacji przygląda się rodzinnym zależnościom, pragnieniu miłosnego spełnienia i bezwarunkowej akceptacji.


20 maja 2019

Tegoroczna edycja Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania zaplanowana jest od 28 do 30 czerwca. Festiwalowi będzie towarzyszyć performans teatralny Dosłownie fizyczny skurcz serca na podstawie listów Marii i Edmunda Wiercińskich w reżyserii Marzeny Sadochy.
Baza sztuk nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU, które zaprezentowane będę podczas festiwalu czytań performatywnych, znajduje się na stronie www.strefykontaktu.pl/baza-sztuk.20 maja 2019
Tomek Tryzna's novel entitled Miss Nobody was published in 1994 and would become one of the biggest and most famous literary events of those times, equally for the readers, the media and the literary critics.


fot. Tomasz Żurek
9 maja 2019

K., the main character of The Castle, has escaped from his former life, left his wife, children and arrived in a new place, where he's trying to start from the scratch. He is a wanderer searching for the meaning of his freedom.fot. Natalia Kabanow
6 maja 2019

"Olbrzymia większość społeczeństwa albo już szabrowała, albo szabruje, albo będzie szabrować. Ci, co się boją, zazdroszczą tym, co się już zdecydowali".

Szymon Bogacz, Szaberplac, moja miłość

W 1945 roku na wrocławskim Szaberplacu odbywała się wielka wymiana dóbr pochodzących z opuszczonych domów. Po wojennej zawierusze proceder ten nie był oceniany jednoznacznie. Z jednej strony oburzał, jako kradzież, z drugiej – traktowany był jako element walki z niemiecką okupacją i prawo do wojennego łupu.

czytaj więcej
 

 26 kwietnia 2019
26 kwietnia odbyła się prapremiera spektaklu TERAZ KAŻDY Z WAS JEST RZECZPOSPOLITĄ pilgrima / majewskiego realizowanego wspólnie przez Wrocławski Teatr Współczesny i Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. 3 maja - premiera w WTW.


17 kwietnia 2019
W tym roku po raz kolejny WTW bierze udział w akcji "Bilet za 350 groszy". Z tej okazji 18 maja w sobotę zapraszamy Państwa na spektakl Zamek Franza Kafki w reżyserii Marka Fiedora.


9 kwietnia 2019
Aż dwa razy zagramy spektakl Grotowski non-fiction podczas 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych - 11 kwietnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.


9 kwietnia 2019
Podczas 44. Opolskich Konfrontacji 9 kwietnia zagramy spektakl Garbus Sławomira Mrożka w reżyserii Marka Fiedora, który wszedł do finału IV edycji konkursu „Klasyka Żywa".


fot. BTW Photographers Maziarz Rajter
2 kwietnia 2019
Po siedmiu długich miesiącach zakończyliśmy remont i przebudowę budynku Wrocławskiego Teatru Współczesnego wraz z termomodernizacją i podniesieniem efektywności energetycznej.Stopka

Zamknij