Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Wybierz kryteria fitrowania:
26 maja 2022
„Metaforyczny musical z elementami stand-upu”, spektakl, który mimo swojej dramatyczności, jest bardzo krzepiący” – tak mówią o spektaklu sami twórcy. Widzę nic Filipa Zawady w reżyserii Pawła Palcata już w czerwcu na Dużej Scenie WTW.


Fot. Natalia Kabanow
20 maja 2022
„Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia z elementami współczesnej opery i wyraźną domieszką horroru” – tak opisuje spektakl Przemek Gulda na łamach Wirtualnej Polski. Dodaje, że to połączenie dwóch kultowych seriali – Królestwa Larsa von Triera i Biura, tyle że z piosenkami i kadzidełkami.


1 maja 2022
Wyskubki są próbą wyczytania w twórczości Tadeusza Różewicza śladów tradycji ludowej. Spektakl będzie spotkaniem poezji, gawędy, powiastki i tradycyjnej pieśni. Premiera 3 czerwca 2022 na Scenie na Strychu.


1 maja 2022

„(...) Dramat psychologiczny z elementami thrillera, który trzyma w napięciu niczym oscarowy film Ojciec. Siłą zarówno zainspirowanego słynnym spektaklem filmu jak i adaptacji powieści Arnona Grunberga są kreacje aktorskie – odpowiednio Anthony’go Hopkinsa i Jerzego Senatora. To aktorzy z najwyżej półki, których wyrazy twarzy mówią bardzo wiele" – można przeczytać w recenzji na łamach tuWroclaw.com. 

Całość dostępna TUTAJfot. Bartek Warzecha
1 maja 2022

„Weronika Szczawińska połączyła koncepcje Lindo z własnymi obserwacjami miejskiej przyrody oraz potrzebą opowiadania w teatrze o naturze. Spektakl Miejski ptasiarz wyczerpująco oddaje klimat ptasiarstwa i towarzyszącej mu ideologii." - pisze Katarzyna Mikołajewska, Gazeta Wyborcza

.4 kwietnia 2022

Reportaż Macieja Wasielewskiego zainspirował reżysera Piotra Łukaszczyka i dramaturga Krzysztofa Szekalskiego do stworzenia opowieści o odległej wyspie, która jest metaforą dzisiejszego świata.29 marca 2022
Od niedzieli, 27 marca, w holu Wrocławskiego Teatru Współczesnego można oglądać stałą wystawę poświęconą patronom WTW, Marii i Edmundowi Wiercińskim. Jej odsłonięcie nastąpiło w Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 - dedykowany Marii Wiercińskiej z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznicy urodzin artystki.


19 marca 2022

Aktorki, występujące w marcowej premierze Widzę nic, kwestowały na rzecz Ukrainy po każdym z trzech spektakli, które graliśmy 15, 16 i 17 marca o godz. 19:15 na Dużej Scenie WTW

Dodatkowo przekazujemy całkowity dochód z biletów ze spektaklu zagranego 17 marca.<p>MFT Dialog, fot. Bartłomiej Sowa</p>
20 lutego 2022

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że dziś zmarła Krystyna Meissner, reżyserka, m.in. twórczyni Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog, dyrektorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego w latach 1999-2012. Informację przekazał zespół MFT Dialog.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie.18 stycznia 2022

 Z przykrością informujemy, że z powodu potwierdzonego zarażenia wirusem COVID-19 w zespole aktorskim spektakl "Genialna przyjaciółka" w reż. Weroniki Szczawińskiej w dniach 18, 19 i 20 stycznia zostaje ODWOŁANY. Za zmiany bardzo przepraszamy.
Stopka

Zamknij