Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
Fot. Filip Wierzbicki
9 kwietnia 2024
„Bohaterowie przyjmują – zapewne tak jak my w życiu – różne strategie komunikacji. Próbują komunikować się ze sobą nie w bezpośredni sposób, a gdy tak się dzieje, to ludzie zaczynają bawić się w rozgrywanie i rozgrywki, różne rodzaje gier". Wywiad z Darią Kopiec, reżyserką spektaklu „Kolejność fal” i Filipem Zawadą, autorem sztuki.


Rafał Cieluch

fot. Natalia Kabanow
20 marca 2024
Ogłoszono nominacje do nowej wrocławskiej Nagrody Arlekin za kreacje aktorskie, które zostaną przyznane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Wśród nominowanych są aktorki i aktorzy WTW.


1 marca 2024
„Bezdroże" to dramat interaktywny i wielogłosowa reporterska opowieść o polsko-ukraińskim sąsiedztwie. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wszystkie sześć odcinków jest już dostępnych na stronie internetowej WTW.


Fot. Filip Wierzbicki
8 lutego 2024

Teatralna zabawa, w trakcie której widzowie oglądają ptasiarzy podglądających ptaki. „Miejski ptasiarz" już 6 i 7 kwietnia o godz. 19:00 na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Fot. Marcin Liber
9 stycznia 2024
„Zainteresował mnie temat kryzysu męskości. To spektakl, w którym chcemy się z mężczyzn trochę pośmiać. Mam nadzieję, że będzie bardzo śmieszny i ironiczny w stosunku do postaw i wzorców męskości, które powinny odejść w niepamięć” – o przedstawieniu pt. „Dramat rodzaju męskiego” opowiadają Marcin Liber (reżyser) i Jakub Tabaczek (autor sztuki).


21 grudnia 2023
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana profesora Zbigniewa Majchrowskiego, znakomitego literaturoznawcy i teatrologa, krytyka literackiego, pisarza i profesora w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.


21 grudnia 2023
Trąbka do słuchania w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie". Spektakl w reż. Weroniki Szczawińskiej powalczy o nagrodę „Złotej Kieszeni”.


1 grudnia 2023
Ogłoszono nominacje do Nagród Kulturalnych WARTO 2023. W kategorii TEATR nominowana została nasza aktorka, Lina Wosik.


15 listopada 2023
Do 3 grudnia 2023 roku w foyer WTW można oglądać wystawę prac pedagogów katedry scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wstęp wolny.


9 listopada 2023
Ogłoszono nominacje do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2023, a wśród nich jest nominacja w kategorii Teatr dla reżyserki spektaklu "Trąbka do słuchania", Weroniki Szczawińskiej za „oryginalną i spójną wizję oraz przełożenie książki Leonory Carrington na język teatru".Stopka

Zamknij