Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
Fot. Natalia Kabanow
21 maja 2024
Energiczny spektakl, którego twórcy w ironiczny sposób opowiadają o problemach z męskością, ale pokazują też jej pozytywne aspekty. W czasie czerwcowego setu „Dramatu rodzaju męskiego" wrocławski zespół sneaky jesus zagra na żywo i będzie towarzyszył obsadzie spektaklu na Dużej Scenie WTW.


Fot. Rafał Skwarek
12 maja 2024

Komiczne dialogi i absurdalne spory. Spektakl Uwolnienie w reż. Kuba Kowalskiego zagramy 25, 28 i 29 maja na Dużej Scenie WTW.12 maja 2024

Śpiew, taniec i poezja – Wyskubki to spektakl, w którym zatrze się podział na aktorów i widzów. Pretekstem będzie tytułowy zwyczaj, który polega na darciu pierza przez kobiety, a najczęściej kończy się wspólną zabawą. Najbliższe spektakle: 23, 24 i 26 maja na Scenie na Strychu WTW.6 maja 2024
„Dramat rodzaju męskiego" w finale 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej! Spektakl powstał na podstawie sztuki Jakuba Tabaczka pt. „Stulejka", która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.


Fot. Natalia Kabanow
24 kwietnia 2024
Anarchistyczny spektakl w kontrze do ponurej podróży w przeszłość opisanej w antropologicznym eseju Kacpra Pobłockiego pt. Chamstwo. W spektaklu kolektywu Agnieszka Jakimiak – Mateusz Atman jest dużo śmiechu, który ma funkcje obronne i terapeutyczne. Najbliższe spektakle: 1, 2, 3 i 7 maja na Scenie na Strychu WTW.


Fot. Natalia Kabanow
21 kwietnia 2024
„Trąbka do słuchania" to utrzymany w punkowym duchu i estetyce „zrób to sam" spektakl, w którym śmiech jest bardzo ważnym orężem. Najbliższe spektakle: 1, 2 i 4 czerwca o godz. 18:30 na Dużej Scenie WTW.


Fot. Filip Wierzbicki
9 kwietnia 2024
„Bohaterowie przyjmują – zapewne tak jak my w życiu – różne strategie komunikacji. Próbują komunikować się ze sobą nie w bezpośredni sposób, a gdy tak się dzieje, to ludzie zaczynają bawić się w rozgrywanie i rozgrywki, różne rodzaje gier". Wywiad z Darią Kopiec, reżyserką spektaklu „Kolejność fal” i Filipem Zawadą, autorem sztuki.


3 kwietnia 2024

Prapremiera spektaklu na podstawie sztuki Filipa Zawady. Reżyserka Kolejności fal, Daria Kopiec, mówi, że ten tekst jest swoistą partyturą, z której wyłania się opowieść o miłości, relacjach i budowaniu bliskości.Rafał Cieluch

fot. Natalia Kabanow
20 marca 2024
Ogłoszono nominacje do nowej wrocławskiej Nagrody Arlekin za kreacje aktorskie, które zostaną przyznane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Wśród nominowanych są aktorki i aktorzy WTW.


1 marca 2024
„Bezdroże" to dramat interaktywny i wielogłosowa reporterska opowieść o polsko-ukraińskim sąsiedztwie. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wszystkie sześć odcinków jest już dostępnych na stronie internetowej WTW.Stopka

Zamknij