Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
20 lutego 2024
„Bezdroże" to dramat interaktywny i wielogłosowa reporterska opowieść o polsko-ukraińskim sąsiedztwie. Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Fot. Bartek Warzecha
17 lutego 2024

„Reżyserka przygląda się prozie Ferrante (...) z precyzją, wrażliwością społeczną i ogromnym poczuciem humoru" (Anna Majewska, e-teatr.pl). Spektakl Genialna przyjaciółka w reż. Weroniki Szczawińskiej zagramy: 22, 23 i 25 lutego na Scenie na Strychu WTW.

 Fot. Natalia Kabanow
14 lutego 2024

Punkowa energia we wściekle wykrzyczanym, wyśpiewanym i dowcipnym spektaklu, czerpiącym inspiracje z popkultury i malarstwa. To ciąg scen teatru w teatrze, w którym scenografia powstaje na oczach widzów, a wszystko zmierza do zaskakującego finału. Spektakl Marat/Sade w reż. Marcina Libera gramy 24 i 27 lutego na Dużej Scenie WTW.7 lutego 2024
Przed nami realizacja sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. – Kolejność fal to dla mnie tekst o miłości. Sztuka mocno kojarzy mi się z muzyczną partyturą – mówi Daria Kopiec, reżyserka spektaklu.


Fot. Łukasz Pępol
31 stycznia 2024

Jak zagrać polującą na zbłąkane psy i dzieci Virginię, a jak narcystycznego, strojącego się w wiewiórki i szczupaki dzika Ignama? Dzień przed rozpoczęciem marcowego setu spektaklu Trąbka do słuchania na Scenie na Strychu zagramy przedstawienie pt. Kiedy przechodzili, które również powstało na kanwie utworu brytyjsko-meksykańskiej pisarki i malarki-surrealistki, Leonory Carrington.Fot. Marcin Liber
9 stycznia 2024
„Zainteresował mnie temat kryzysu męskości. To spektakl, w którym chcemy się z mężczyzn trochę pośmiać. Mam nadzieję, że będzie bardzo śmieszny i ironiczny w stosunku do postaw i wzorców męskości, które powinny odejść w niepamięć” – o przedstawieniu pt. „Dramat rodzaju męskiego” opowiadają Marcin Liber (reżyser) i Jakub Tabaczek (autor sztuki).


21 grudnia 2023
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana profesora Zbigniewa Majchrowskiego, znakomitego literaturoznawcy i teatrologa, krytyka literackiego, pisarza i profesora w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.


21 grudnia 2023
Trąbka do słuchania w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie". Spektakl w reż. Weroniki Szczawińskiej powalczy o nagrodę „Złotej Kieszeni”.


17 grudnia 2023

Śpiew, taniec i poezja – Wyskubki to spektakl, w którym zatrze się podział na aktorów i widzów. Pretekstem będzie tytułowy zwyczaj, który polega na darciu pierza przez kobiety, a najczęściej kończy się wspólną zabawą. Najbliższe spektakle: 28, 29 i 30 grudnia na Scenie na Strychu WTW.1 grudnia 2023
Ogłoszono nominacje do Nagród Kulturalnych WARTO 2023. W kategorii TEATR nominowana została nasza aktorka, Lina Wosik.Stopka

Zamknij