Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Wybierz kryteria fitrowania:
13 września 2019
Spektakl POWRÓT KRÓLA, koprodukcja przygotowana na wakacyjne miesiące przez Stowarzyszenie Teatr Nowy Świat i Wrocławski Teatr Współczesny, wchodzi do repertuaru WTW. Zapraszamy od 21 do 25 września.


9 września 2019

Spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję Tadeusza Różewicza.

„Miskiewicz wie, że wszelka poezja, a poezja Różewicza w szczególności, potrzebuje czasu, ciszy oraz spokoju. Chce, aby wieczór we Współczesnym miał w sobie to wszystko, i niejednokrotnie ów szczególny stan skupienia na scenie i na widowni osiąga”. [Jacek Wakar, „Dziennik Gazeta Prawna”]3 września 2019
Propozycja adresowana jest do Rodziców dzieci w wieku od 18 miesięcy do 10 lat. Przychodząc do teatru na niedzielne przedstawienie można bezpłatnie powierzyć na ten czas swoje dziecko profesjonalnym opiekunom. wystarczy do czwartku wypełnić ankietę, aby opiekunowie mogli przygotować zabawy i zajęcia edukacyjne dla konkretnej grupy.


3 lipca 2019
1-31.07 kasa nieczynna

1-2. 08 kasa czynna na dwie godziny przed spektaklem

3-26.08 kasa nieczynna 

27-31.08  kasa czynna od 9:30-16:00

od 1 września w stałych godzinach
zapraszamy do zakupu biletów online


20 czerwca 2019

Czytania performatywne pięciu sztuk, które wzięły udział w III Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTATU organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego i Miasto Wrocław od 2015 roku.fot. BTW Photographers Maziarz Rajter
6 czerwca 2019
WTW zatrudni na stanowisko:
kasjer biletowy. Proponujemy pracę studentom do 26. roku życia w ramach umowy zlecenie. Praca w weekendy.


fot. Krzysztof Skonieczny
21 maja 2019
Kultową MAGNOLIĘ Paula Thomasa Andersona budują nieprzepracowane traumy, nieuleczalne choroby i meteorologiczne ostrzeżenia. Coś wisi w powietrzu. Z fragmentów tego świata Krzysztof Skonieczny tworzy mroczną, teatralną baśń, w której poprzez podniesioną temperaturę relacji przygląda się rodzinnym zależnościom, pragnieniu miłosnego spełnienia i bezwarunkowej akceptacji.


20 maja 2019
Tomek Tryzna's novel entitled Miss Nobody was published in 1994 and would become one of the biggest and most famous literary events of those times, equally for the readers, the media and the literary critics.


fot. Tomasz Żurek
9 maja 2019

K., the main character of The Castle, has escaped from his former life, left his wife, children and arrived in a new place, where he's trying to start from the scratch. He is a wanderer searching for the meaning of his freedom.fot. Natalia Kabanow
6 maja 2019

"Olbrzymia większość społeczeństwa albo już szabrowała, albo szabruje, albo będzie szabrować. Ci, co się boją, zazdroszczą tym, co się już zdecydowali".

Szymon Bogacz, Szaberplac, moja miłość

W 1945 roku na wrocławskim Szaberplacu odbywała się wielka wymiana dóbr pochodzących z opuszczonych domów. Po wojennej zawierusze proceder ten nie był oceniany jednoznacznie. Z jednej strony oburzał, jako kradzież, z drugiej – traktowany był jako element walki z niemiecką okupacją i prawo do wojennego łupu.

czytaj więcej
 

 
Stopka

Zamknij