Wrocławski Teatr Współczesny

Krzysztof Szekalski

{n_title2}

Dramatopisarz, scenarzysta, dramaturg. W 2014 r. Notatnik Teatralny opublikował jego dramat Sny Mariny Abramovic. Jest także autorem sztuk: Samospalenie, Serdeczny, Po co psuć i tak już złą atmosferę, Piłkarze, Great Poland, Grotowski Non Fiction, Jutro przypłynie królowa i Cholernie mocna miłość, które zostały wystawione w Teatrze Ósmego Dnia, w Teatrze Nowym i w Teatrze Polskim w Poznaniu, w TR Warszawa, w Łaźni Nowej w Krakowie, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. 

WTW we Wrocławiu wydał jego książkę Grotowski Non Fiction. Świadectwa. W 2019 r. przebywał na rezydencji pisarskiej w Szwajcarii, na zaproszenie Fondation Jan Michalski. Współtworzył scenariusz filmu Victoria, który otrzymał główną nagrodę w sekcji krótkie metraże na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego sztuka XYZ była w finale Nagrody Dramaturgicznej im. Tadeusza Różewicza i otrzymała wyróżnienie.

W 2019 roku w WTW zostały wystawione dwie jego sztuki – Grotowski non-fiction w reż. Katarzyny Kalwat i Jutro przypłynie królowa w reż. Piotra Łukaszczyka. Jest też autorem tekstu scenicznego do spektaklu Młody mężczyzna w reż. Katarzyny Kalwat, który powstał na podstawie książki Annie Ernaux pt. Le Jeune Homme. Jej adaptacji dokonała Sandra Szwarc. 

{n_title2}


Stopka

Zamknij