Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
15 stycznia 2023

Dwie wokalistki jazzowe – Dorota Miśkiewicz i Agnieszka Wilczyńska oraz kompozytor i multiinstrumentalista Miłosz Pękala wystąpią w performatywnym koncercie pt. „Głosy rzeki”, w którym jazz spotka się ze swobodną improwizacją i muzyką konkretną, a brzmienia instrumentów takich, jak wibrafon, bębny obręczowe czy perkusja, zostaną uzupełnione o warstwą elektroniczną.



Fot. Filip Wierzbicki
19 grudnia 2022

Po czterech miesiącach od startu 4. edycji projektu JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT w piątek (16 grudnia 2022) uczniowie trzech liceów zaprezentowali efekty swojej pracy.



Fot. Filip Wierzbicki
7 grudnia 2022

Ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych Paszportów Polityki, czyli nagród dla twórców kultury, którzy szczególnie wyróżnili się w bieżącym roku. W kategorii TEATR nominowana jest Agnieszka Jakimiak, która przygotowuje we Wrocławskim Teatrze Współczesnym spektakl na podstawie książki Chamstwo Kacpra Pobłockiego. 



7 listopada 2022
Czwarta edycja programu edukacyjnego coraz bliżej końcowych pokazów. Tematem tegorocznej edycji jest pokonywanie barier komunikacyjnych i tworzenie przestrzeni porozumienia pomiędzy różnymi systemami porozumiewania się oraz wartości.


4 lipca 2022
W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy cykl TRZY W JEDNYM, w ramach którego offowe teatry mają możliwość pokazać swoje spektakle na scenach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W tym roku będą to: Teatr Ad Spectatores (w koprodukcji z WTW), Teatr Formalina i Fundacja Jubilo.


15 czerwca 2022
250 młodych ludzi z Dolnego i Górnego Śląska wzięło udział naszych warsztatach zbudowanych wokół dwóch przedstawień – W TŁUMACZENIU w reż. Wojtka Ziemilskiego (monodram Adama Stoyanova, który tłumaczy wiersze Różewicza na język migowy, przybliżając widzom strukturę tego języka) i „WIDZĘ NIC w reż. Pawła Palcata (dramat Filipa Zawady o potrzebie zrozumienia, którego bohaterką jest niewidoma kobieta).


29 marca 2022
Od niedzieli, 27 marca, w holu Wrocławskiego Teatru Współczesnego można oglądać stałą wystawę poświęconą patronom WTW, Marii i Edmundowi Wiercińskim. Jej odsłonięcie nastąpiło w Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 - dedykowany Marii Wiercińskiej z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznicy urodzin artystki.


21 marca 2022
Performans z muzyką na żywo inspirowany postacią Marii Wiercińskiej, rekonstrukcja duchowej i emocjonalnej biografii artystki. Droga Marii Wiercińskiej przez teatr jest opowieścią o procesie emancypacji – osobistej i artystycznej, wytrwałym i cierpliwym "wychodzeniu z cienia" wielkości męża, Edmunda. Ludzi zapomina się szybciej niż wojny będzie można zobaczyć 27 marca o godz. 18 na Scenie na Strychu WTW.


19 marca 2022

Aktorki, występujące w marcowej premierze Widzę nic, kwestowały na rzecz Ukrainy po każdym z trzech spektakli, które graliśmy 15, 16 i 17 marca o godz. 19:15 na Dużej Scenie WTW

Dodatkowo przekazujemy całkowity dochód z biletów ze spektaklu zagranego 17 marca.



<p>MFT Dialog, fot. Bartłomiej Sowa</p>
20 lutego 2022

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że dziś zmarła Krystyna Meissner, reżyserka, m.in. twórczyni Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog, dyrektorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego w latach 1999-2012. Informację przekazał zespół MFT Dialog.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie.




Stopka

Zamknij