Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
15 listopada 2023
Do 3 grudnia 2023 roku w foyer WTW można oglądać wystawę prac pedagogów katedry scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wstęp wolny.


9 listopada 2023
Ogłoszono nominacje do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2023, a wśród nich jest nominacja w kategorii Teatr dla reżyserki spektaklu "Trąbka do słuchania", Weroniki Szczawińskiej za „oryginalną i spójną wizję oraz przełożenie książki Leonory Carrington na język teatru".


Fot. Filip Wierzbicki
10 października 2023
– Ta sztuka zadaje pytanie o to, czy jesteśmy jeszcze w stanie się porozumieć, a jeśli tak, to w jaki sposób. Robi to przy tym w ciekawej, poetyckiej formie, i co istotne – z dużym poczuciem humoru – mówi Kuba Kowalski, reżyser spektaklu „Uwolnienie”. Prapremiera 28 października na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego, a poniżej wywiad z Kubą Kowalskim i Zenonem Fajferem (autorem sztuki).


7 października 2023
Spektakl „Wyskubki" w reż. Pawła Kamzy został entuzjastycznie przyjęty na Festiwalu 3 x Różewicz w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów.


Fot. Zbigniew Libera
15 września 2023

„Szansa na odzyskanie siebie, swojego ciała i swojej historii” – Katarzyna Kalwat (reżyseria) i Krzysztof Szekalski (tekst sceniczny) opowiadają o spektaklu „Młody mężczyzna”, który powstał na podstawie książki pt. „Le jeune homme”, autorstwa ubiegłorocznej noblistki, Annie Ernaux. Prapremiera już 16 września. Kolejne spektakle: 17, 19 i 20 września oraz 20, 21 i 22 października.30 czerwca 2023
Sandra Szwarc znalazła się w gronie laureatów i laureatek 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Komisja artystyczna nagrodziła ją za sztukę Woda w usta.


30 czerwca 2023
Sezon 2022/23 upłynął pod znakiem zróżnicowanych spektakli, które łączy budowanie poczucia wspólnoty z widzami. Wierzymy, że nasze spektakle dają widzom schronienie i chwilę wytchnienia od rzeczywistości, a jednocześnie nie pomijają poważnych tematów.


16 czerwca 2023

W piątek (16 czerwca) na Dużej Scenie WTW zaprezentowany został projekt Pod pijanym kasztanem. To przedsięwzięcie grupy teatralnej pod ciągle roboczą nazwą "Teatr na próbę", która powstała spontanicznie, „na próbę” właśnie, na początku sezonu 2022/23 i przez 10 miesięcy przyglądała się różnym aspektom pracy teatralnej.30 maja 2023
Owacja na stojąco i pełne pozytywnej energii spotkanie z publicznością – na 47. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych wystawione zostały Wyskubki. Spektakl w reż. Pawła Kamzy brał udział w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.


26 maja 2023
Spektakl „Chamstwo" został entuzjastycznie przyjęty na festiwalu Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Przedstawienie autorstwa kolektywu Agnieszka Jakimiak – Mateusz Atman nagrodzono tam owacją na stojąco.Stopka

Zamknij