Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Wybierz kryteria fitrowania:
fot. Bartek Warzecha
4 września 2022

„Weronika Szczawińska połączyła koncepcje Lindo z własnymi obserwacjami miejskiej przyrody oraz potrzebą opowiadania w teatrze o naturze. Spektakl Miejski ptasiarz wyczerpująco oddaje klimat ptasiarstwa i towarzyszącej mu ideologii." - pisze Katarzyna Mikołajewska, Gazeta Wyborcza

.4 lipca 2022
W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy cykl TRZY W JEDNYM, w ramach którego offowe teatry mają możliwość pokazać swoje spektakle na scenach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W tym roku będą to: Teatr Ad Spectatores (w koprodukcji z WTW), Teatr Formalina i Fundacja Jubilo.


Fot. Filip Wierzbicki
1 lipca 2022
„Wyskubki" Tadeusza Różewicza w reżyserii Pawła Kamzy zakwalifikowały się do VIII Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.


15 czerwca 2022
250 młodych ludzi z Dolnego i Górnego Śląska wzięło udział naszych warsztatach zbudowanych wokół dwóch przedstawień – W TŁUMACZENIU w reż. Wojtka Ziemilskiego (monodram Adama Stoyanova, który tłumaczy wiersze Różewicza na język migowy, przybliżając widzom strukturę tego języka) i „WIDZĘ NIC w reż. Pawła Palcata (dramat Filipa Zawady o potrzebie zrozumienia, którego bohaterką jest niewidoma kobieta).


26 maja 2022
„Musical z elementami stand-upu”, spektakl, który mimo swojej dramatyczności, jest bardzo krzepiący” – tak mówią o spektaklu sami twórcy. Widzę nic Filipa Zawady w reżyserii Pawła Palcata już w czerwcu na Dużej Scenie WTW.


1 maja 2022

„(...) Dramat psychologiczny z elementami thrillera, który trzyma w napięciu niczym oscarowy film Ojciec. Siłą zarówno zainspirowanego słynnym spektaklem filmu jak i adaptacji powieści Arnona Grunberga są kreacje aktorskie – odpowiednio Anthony’go Hopkinsa i Jerzego Senatora. To aktorzy z najwyżej półki, których wyrazy twarzy mówią bardzo wiele" – można przeczytać w recenzji na łamach tuWroclaw.com. 

Całość dostępna TUTAJ29 marca 2022
Od niedzieli, 27 marca, w holu Wrocławskiego Teatru Współczesnego można oglądać stałą wystawę poświęconą patronom WTW, Marii i Edmundowi Wiercińskim. Jej odsłonięcie nastąpiło w Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 - dedykowany Marii Wiercińskiej z okazji przypadającej w tym roku 120. rocznicy urodzin artystki.


21 marca 2022
Performans z muzyką na żywo inspirowany postacią Marii Wiercińskiej, rekonstrukcja duchowej i emocjonalnej biografii artystki. Droga Marii Wiercińskiej przez teatr jest opowieścią o procesie emancypacji – osobistej i artystycznej, wytrwałym i cierpliwym "wychodzeniu z cienia" wielkości męża, Edmunda. Ludzi zapomina się szybciej niż wojny będzie można zobaczyć 27 marca o godz. 18 na Scenie na Strychu WTW.


19 marca 2022

Aktorki, występujące w marcowej premierze Widzę nic, kwestowały na rzecz Ukrainy po każdym z trzech spektakli, które graliśmy 15, 16 i 17 marca o godz. 19:15 na Dużej Scenie WTW

Dodatkowo przekazujemy całkowity dochód z biletów ze spektaklu zagranego 17 marca.<p>MFT Dialog, fot. Bartłomiej Sowa</p>
20 lutego 2022

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że dziś zmarła Krystyna Meissner, reżyserka, m.in. twórczyni Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog, dyrektorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego w latach 1999-2012. Informację przekazał zespół MFT Dialog.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie.
Stopka

Zamknij