Wrocławski Teatr Współczesny

KOBIETA I ŻYCIE na Międzynarodowym Festiwalu FemART w Prisztinie

21 maja 2023

Owacja na stojąco i podziękowania od widzów – spektakl „Kobieta i życie" w reż. Piotra Łukaszczyka został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu FemART w Prisztinie (Kosowo). Wydarzenie odbyło się pod hasłem BURN YOUR FEAR. „Odwaga jest niezbędna do pokonania strachu. Zbyt długo wpajano nam, żeby milczeć i nadszedł czas, by odważyć się przemówić" – podkreślają organizatorki i organizatorzy imprezy.

Organizatorzy zapowiadali, że uczestniczki i uczestniczy wydarzenia będą przemawiać „w imieniu kobiet, których głosy nie są słyszane i w imieniu dziewczyn, które mają odwagę marzyć (...) Sztuka i aktywizm są przestrzenią wolności, przestrzenią naszej życiowej narracji, naszej niekończącej się ciekawości i naszego zachwytu. Za pośrednictwem naszej sztuki wyrażamy nasze myśli i przekonania, a dzięki różnorodności pokazujemy, kim jesteśmy”. 

Piotr Łukaszczyk podkreśla, że choć w Prisztynie widać zniszczenia w wyniku wojny i komunizmu, to ludzie mimo wszystko zachowują pogodę ducha i chcą obcować ze sztuką. Festiwal FemArt był dla nich okazją do spotkania z artystami z różnych krajów i wymiany kulturowej.

Kobieta i życie w reż. Piotra Łukaszczyka została zaprezentowana w piątek (19 maja) o godz. 21:00, a spektakl na podstawie sztuki Maliny Prześlugi zagramy 28, 29 i 30 czerwca o godz. 19:15 na Dużej Scenie WTW.

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć TUTAJ.

Fot. Esad Duraki/FemArt Festival/Kosova
Stopka

Zamknij