Wrocławski Teatr Współczesny

Agnieszka Jakimiak nominowana do Paszportów Polityki w kategorii TEATR!

7 grudnia 2022
{n_title2}

Ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych Paszportów Polityki, czyli nagród dla twórców kultury, którzy szczególnie wyróżnili się w bieżącym roku. W kategorii TEATR nominowana jest Agnieszka Jakimiak, która przygotowuje we Wrocławskim Teatrze Współczesnym spektakl na podstawie książki Chamstwo Kacpra Pobłockiego. 

Jej twórczość dramaturgiczną i teatralną cechuje przenikliwość, dyscyplina myślowa, ironia, dowcip, przekora, a jednocześnie – uważność” – ocenia jedna z jurorek, Monika Kwaśniewska-Mikuła (Didaskalia, Uniwersytet Jagielloński).

Katarzyna Niedurny (Dwutygodnik.com, Gazeta Wyborcza, Podcast o Teatrze) dodaje, że nominowana reżyserka „łączy poczucie humoru, język teatru krytycznego oraz tematy zakorzenione we wrażliwym spojrzeniu na rzeczywistość społeczno-polityczną”.

Agnieszka Jakimiak wyreżyserowała m.in. Nonsexnosolo (koprodukcję Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Komuny Warszawa) oraz Kongres futurologiczny na podstawie prozy Stanisława Lema (WTW i Teatr Współczesny w Szczecinie). 

W WTW trwają intensywne próby do spektaklu zainspirowanego książką Chamstwo Kacpra Pobłockiego. Prapremiera 28 stycznia 2023 o godz. 19:00 na Scenie na Strychu WTW. Kolejne spektakle: 29 i 30.01.2023.

Bilety: www.wteatrw.pl
Stopka

Zamknij