Wrocławski Teatr Współczesny

Grotowski non-fiction (POŻEGNANIE Z TYTUŁEM)

21 maja 2023
{n_title2}
Grotowski non-fiction to spektakl zainspirowanym życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego, który tworzył słynny Teatr 13 rzędów w Opolu i Teatr Laboratorium we Wrocławiu. Po raz ostatni zagramy go 6 czerwca 2023 roku o godz. 19:00.

Grotowski w teatrze jest postacią kultową. Jak zatem w takim mitologicznym postrzeganiu twórcy odnaleźć prawdę? Czy w ogóle dotarcie do prawdy o człowieku na podstawie zachowanych wspomnień i śladów jest możliwe? Zadanie staje tym trudniejsze, że żadna z osób biorących udział w projekcie nigdy nie widziała na żywo spektaklu Jerzego Grotowskiego.

Grotowski non-fiction to projekt o stwarzaniu pamięci. Kluczowym elementem tej eksperymentalnej pracy jest próba odtworzenia postaci samego Grotowskiego poprzez uwagi, opinie, wspomnienia oraz wyobraźnię i fantazję aktorów, którzy – przewrotnie – stają się reżyserami i badaczami tematu, wciągając widzów w nietypowe prace rekonstrukcyjne.

W trakcie pracy nad projektem powstała książka o Grotowskim pisana z perspektywy aktorów, a kontynuacją spektaklu jest wystawa Zbigniewa Libery.

Spektakl po raz ostatni zagramy 6 czerwca 2023 roku o godz. 19:00 na Scenie na Strychu WTW.

Bilety: www.wteatrw.pl.
Stopka

Zamknij