Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

KOBIETA I ŻYCIE. WYTAŃCZ SWÓJ GNIEW

11 października 2021
{n_title2}

Wytańcz swój gniew. Wykrzycz frustrację. Napisz, co cię wścieka. Przyjdź i wylej z siebie całą złość.

Trwają przygotowania do premiery opartego o tekst Maliny Prześlugi spektaklu Kobieta i życie w reżyserii Piotra Łukaszczyka. Sztuka jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną ubiegłorocznym strajkiem kobiet. To sztuka o pragnieniu wolności. Wolności od oczekiwań i powinności. Wolności od ról społecznych i kulturowych, które warunkowane płcią, zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media. To też sztuka o solidarności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu. 

Bilety na premierę i listopadowe pokazy już dostępne TUTAJ 

 

Zapraszamy do zajrzenia za kulisy i wzięcia udziału w procesie powstawania spektaklu: 16 października - w rok po tym, jak wyszłyśmy/liśmy na ulice - spotkajmy się w podwórku Ruska 46, by wspólnie wyrazić wszystko to, co nas wkurza.

Wieczór wystartuje o godzinie 19:30. Dołączcie do obsady i ekipy tworzącej spektakl i wytańczcie, wykrzyczcie lub napiszcie o tym, co Was wkurza:

1. dołączcie do PERFORMANSU TANECZNEGO opartego o choreografię Marty Wołowiec z Kobiety i życia - wideo instruktażowe dostępne TUTAJ
2. weźcie udział w GRUPOWYM CZYTANIU dramatu Maliny Prześlugi - tekst i mikrofon będą czekać pod Recepcją
3. chwyćcie w dłoń karton i marker i STWÓRZCIE TRANSPARENT, który stanie się częścią spektaklu Kobieta i życie

 

16 października 2021, sobota, godz. 19.30

WSTĘP WOLNY

Po zakończeniu części performatywnej wieczoru zapraszamy, by pozostać z nami w Recepcji - więcej na temat programu muzycznego pod linkiem: https://www.facebook.com/events/419798972820479

Kobieta i życie jest wspólnym przedsięwzięciem pięciu wrocławskich instytucji kultury: Akademii Sztuk Teatralnych - Filii we WrocławiuInstytutu GrotowskiegoStrefy Kultury WrocławTeatru Muzycznego Capitol i Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
Stopka

Zamknij