Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

#TEATR W PRÓBACH

1 lutego 2021
{n_title2}

Wrocławski Teatr Współczesny w oczekiwaniu, ale i w pełnej gotowości. Właśnie trwają próby do trzech nowych produkcji, które po otwarciu teatrów będą miały swoje premiery na Dużej Scenie WTW.

W listopadzie 2020 rozpoczęliśmy próby do TIRZY na podstawie powieści Arnona Grunberga - wielokrotnie nagradzanej i uhonorowanej między innymi nagrodami: holenderską Libris i belgijską Złotą Sową w adaptacji Joanny Bednarczyk, w reżyserii Pawła Miśkiewicza, 

"Tirza to imponująca i niepokojąca powieść, w której pisarz stawia nas przed lustrem. Ecce homo - zdaje się mówić. Postawił przed lustrem przede wszystkim pełnego samozadowolenia człowieka Zachodu, który 11 września 2001 r. zobaczył, jak wiele z pewników jego świata wyparowuje, a w całym swoim lęku i rozpaczy obawia się zewnętrznego zła, nie widząc, ile jest go w nim samym. Jörgen Hofmeester, to my." - pisze Jury Nagrody Libris

W głównej roli zobaczymy Jerzego Senatora, a na scenie towarzyszyć mu będą: Maria Kania, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Jolanta Solarz-Szwed, Krzysztof Boczkowski, Wiesław Cichy, Miłosz Pietruski, Krzesisława Dubielówna (gościnnie), Melania Kowalczyk (AST).


Kolejną produkcją, do której próby rozpoczęły się wraz z początkiem 2021 roku, jest RZEŹNIA NUMER PIĘĆ na podstawie powieści Kurta Vonneguta - łączącej w sobie opis autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej z elementami absurdu, satyry i science fiction w adaptacji Michała Kmiecika, w reżyserii Marcina Libera.

W obsadzie: Maria Kania, Zina Kerste, Jolanta Solarz-Szwed, Krzysztof Boczkowski, Rafał Cieluch (gościnnie), Przemysław Kozłowski, Marcin Łuczak, Miłosz Pietruski, Tadeusz Ratuszniak, Krzysztof Zych.

 

W próbach także trzecia premiera KONGRES FUTUROLOGICZNY na podstawie Stanisława Lema w adaptacji Agnieszki Jakimiak i Mateusza Atmana, w reżyserii Agnieszki Jakimiak.

„Myślenie o przyszłości jest pełne swady, bo przyszłość to plany niemożliwe. Chcę, by "Kongres futurologiczny" był pełen rzeczy niemożliwych.” - pisze reżyserka

Spektakl realizowany jest w koprodukcji z Teatrem Współczesnym ze Szczecina. W obsadzie zobaczymy aktorów WTW – Paulinę Wosik, Annę Kiecę oraz Mariusza Bąkowskiego, a z  Teatru Współczesnego w Szczecinie - Marię Dąbrowską, Magdalenę Wrani-Stachowską, Michała Lewandowskiego. 

#teatrwpróbach
Stopka

Zamknij