Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

MÓWIĄ KOBIETY - TEATR KRÓTKOMETRAŻOWY

19 maja 2020
{n_title2}

Od wielu lat Miasto Wrocław oraz Wrocławski Teatr Współczesny organizują Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU. W tym roku nie możemy zorganizować Festiwalu Czytań naszych sztuk, ale pragniemy nawiązać do bogatego plonu naszego konkursu i zaprezentować 5 teatralnych wideoklipów pod tytułem – Mówią kobiety.

Na 15 przyznanych do tej pory w konkursie nagród – 10 trafiło do rąk Autorek. Sztuki pisane przez kobiety i o tematyce kobiecej były też najczęściej wystawiane na scenie i w formie czytań performatywnych. Ten rys programowy konkursu nie był zamierzony – pojawił się po prostu jako wykładnia rzeczywistej siły artystycznej kobiet i zarazem odzwierciedlenie wagi tego tematu w polskim teatrze.

Dlatego w tej szczególnej sytuacji sięgamy po konkursowe teksty o kobietach i realizujemy ich fragmenty. Tym samym zapraszamy do lektury całości na stronie Konkursu STREFY KONTAKTU w zakładce BAZA SZTUK.

1. Magdalena Drab – Patoformy

2. Inga Iwasiów – Dziecko

3. Justyna Bargielska – Buzz

4. Grażyna Plebanek – Enerdowcy

5. Malina Prześluga – Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi

W ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego  na Facebooku pokażemy, jak powstają nasze prezentacje, a na pierwszy pokaz zapraszamy już 23 maja o 21:00 ! 

Świętujcie z nami Dzień Teatru Publicznego!

#CZEKAMY #DzieńTeatruPublicznego #MÓWIĄKOBIETY  
Stopka

Zamknij