Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Magnolia w Teatrze Powszechnym w Łodzi!

10 marca 2020
{n_title2}

W ubiegłą niedzielę (8 marca br.) zaprezentowaliśmy MAGNOLIĘ na podstawie scenariusza Paula Thomasa Andersona w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na XXVI Międynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi. 

"Wśród wydarzeń świetnie dobranego programu tegorocznego festiwalu była „Magnolia” Krzysztofa Skoniecznego z Teatru Współczesnego im. E. Wiercińskiego we Wrocławiu. Popisowo zagrany spektakl, który w szalonej pierwszej części jest radykalną wypowiedzią m.in. o sztuce, teatrze, uczuciach, ludziach w kryzysie, by w drugiej zostać „złamanym” poruszającym wołaniem o miłość i przebaczenie, w obliczu tego, że na koniec zostajemy sami z naszymi grzechami, zamieniając odchodzenie w rozpacz świadomości, że niczego już nie naprawimy. Mnóstwo wspaniałych scen i rozwiązań. Teatr to potęga!" - pisze Dariusz Pawłowski, dzienniklodzki.pl (https://dzienniklodzki.pl/od-skapej-psychodramy-po-teatr-porywajacy-swa-potega/ar/c13-14848665)

"Magnolia zawiera w sobie całą złość reżysera na świat i ludzi, a jednocześnie jest w niej, jakby to rzec, nauka moralna. Krzysztof Skonieczny z całą świadomością ocierania się o zarzut moralizowania pokazuje, gdzie jest dobro i gdzie jest zło. Nie pyta o Boga, nie zajmuje się metafizyką. Zło jest ludzkie i dobro może być tylko ludzkie. Piekielne miasto tonie w potopie grzechów, ale kiedy fala zejdzie, coś pojedynczego, jeden gest, jedno wyznanie, jedno dziecko może jednak ocaleć." - Łukasz Drewniak, teatralny.pl

całość: http://teatralny.pl/opinie/k253-woda-i-smierc,3016.html

 
Stopka

Zamknij