Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Informacja

31 sierpnia 2018
{n_title2}
Na festiwalu Sopot non fiction o godz. 18.15 połączone ekipy aktorów Teatru im. Kochanowskiego w Opolu i Wrocławskiego Teatru Współczesnego zaprezentują efekty swojej tygodniowej rezydencji artystycznej we współpracy z reżyserką Katarzyną Kalwat. Na grudzień planowana jest premiera spektaklu GROTOWSKI NON FICTION realizowana jako koprodukcja wrocławsko-opolska. "Fascynuje nas zarówno Grotowski jako osoba odarta z mitu, jak i wielki reformator, twórca teatru ubogiego - wyznaje reżyserka.
W naszej pracy chcielibyśmy zderzyć powszechne przekonania na temat metod pracy Grotowskiego ze wspomnieniami jego aktorów. W trakcie prób zamienimy się w członków eksperymentalnej grupy badawczej, w skład której wejdą zarówno aktorzy teatralni młodego pokolenia, jak i aktorzy teatru Grotowskiego.

Następnie na oczach widzów w oparciu o materiał zebrany podczas pracy z aktorami dokonamy rekonstrukcji procesu prób. Na spektakl będą się składać zarówno krytyczne polemiki prowadzone między aktorami, rekonstrukcje fragmentów spektakli, performansy".Stopka

Zamknij