Woda w usta
Opis
Spektakl rekomendowany od lat 16.
Główna bohaterka spektaklu, Viola, po katastrofie statku trafia na bezludną wyspę. Obrazuje ją scena zasypaną piaskiem, odizolowana od otaczającej ją widowni. Viola opróżnia swój podróżny plecak i uruchamia falę wspomnień. W jej opowieści sceny realistyczne, przemoc i bolesne doświadczenia z domu rodzinnego, przeplatają się z baśniowymi. Stopniowo pojawiają się kolejni członkowie rodziny, wśród nich najbliższy jej brat – bliźniak. Poruszająca choreografia, światło i muzyka budują zalaną słońcem, nieco oniryczną przestrzeń, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co fikcją.
Program przedstawienia znajduje się TUTAJ.
Z recenzji:
„(…) Wszystko dzieje się w mikroświecie imponującej rozmachem bezludnej wyspy i często umyka w zaskakujące rejony: bajkę czy dokument przyrodniczy (…) najmocniejszym elementem jest tu gra aktorska (…) Lina Wosik w głównej roli wypada mocno i brawurowo, reszta obsady nie zostaje w tyle".(Przemek Gulda, guldapoleca).
„(...) Wreszcie mamy we Wrocławiu spektakl, w którym nie wprost, a z pomocą różnych metod i zabiegów teatralnych, opowiada nam się historię i wykorzystuje się każde doświadczenie zmysłowe – od wzroku, przez zapach, po naszą wrażliwość na słowo i melodię”. (Jan Pelczar, Radio RAM).
UWAGA! W spektaklu pojawia się dym!
Sandra Szwarc została nagrodzona za sztukę Woda w usta na IV Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU 2021, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław, a także na 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Tekst dramatu dostępny jest TUTAJ.
Uwaga!
Spektakl podejmuje temat przemocy domowej oraz uzależnienia od alkoholu.
Pojawia się scena z paleniem papierosa, unosi się dym.
Pojawiają się wulgaryzmy.
Realizatorzy
Obsada
Wokół spektaklu
Dla grup zorganizowanych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: k.migdalowska@wteatrw.pl). Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Spektakl została nagrodzona w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.