Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Nowe szaty królowej

Teatr im. Stefana Batorego
Nowe szaty królowej
Czas trwania 90 min [bez przerwy]
Data premiery 19 czerwca 2021
Scena na Strychu
Miejsca nienumerowane
 

Opis

Jaka powinna być Królowa? Piękna, łaskawa, mocarna… to zdają się już oklepane frazesy. Może współczesna władczyni powinna odznaczać się zupełnie innymi cechami. Może obecnie powinna być raczej zasymilowana i przystosowana. Być może powinna odbijać w sobie wiele barw naszej skomplikowanej codzienności. Tylko czyja tak właściwie ma to być Królowa?

„Nowe Szaty Królowej” to opowieść o młodym pokoleniu zagubionym w czasach pełnych skrajności. W czasach, w których przynależność jest koniecznością, w których nie ma miejsca na nijakość, w których budząc się godzinę później niż zwykle, otwiera się oczy w zupełnie nowej rzeczywistości. Kiedy narrację współczesnego świata prowadzą masowe media, zaciera się granica między prawdą a fikcją, coraz mniej wyraźna staje się też granica moralności. W świecie medialnego szumu definicje pewnych wartości zaczynają być stawiane na nowo. Jak bardzo mogą zostać zmienione? To zależy od oglądalności.

Realizatorzy

scenariusz i reżyseria Katarzyna Hora
scenografia Jan Głąb
muzyka Katarzyna Bem
choreografia Marta Wiśniewska
wideo Łukasz Kurek
plakat Magda Bremer
inspicjent Artur Wacławek (Teatr Rozrywki w Chorzowie)
wykonanie masek Alicja Helfojer
produkcja Teatr Rozrywki w Chorzowie (w ramach nagrody 10. Obserwatorium Artystycznego Entrée)

Obsada

Marianna Skarbek Agata Dromert
Barbara Wąsik Marta Wiśniewska
Sandra Wieszko Żaneta Górecka
Magdalena Mostek Michalina Hanzel
Joanna Kotowicz Adrianna Bieżan
Prezenter Piotr Jaszczur Śnieguła
 

Teatr im. Stefana Batorego - kolektyw twórczy założony w 2014 roku przez ówczesne uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Dzisiaj, tworzony przez studentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, absolwentki  Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice" oraz studenta intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Siła twórcza, która pokazuje, że teatr jest przede wszystkim wspólnotą, spotkaniem i przyjaźnią. W swoich pracach chętnie wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas kształcenia artystycznego. Sięgają po różnorakie środki  artystyczne takie jak:  forma, animacja przedmiotów, muzyka i pieśni wielogłosowe. Zespół teatru w spektaklach szuka odpowiedzi na trudne pytania o otaczającą go rzeczywistość i stara się mówić o swoim pokoleniu. Teatr im. Stefana Batorego ściśle współpracuje z katowicką Fundacją #wszystkierodzajeteatru, z którą co roku realizuje autorski projekt  „Kolędowanie Miejskie”, który jest formą etnoteatru dającą szansę na rozwój duchowy i umocnienie wspólnoty, zarówno tej lokalnej jak i rodzinnej.

facebook: Teatr im. Stefana Batorego
instagram: @teatrbatory

Spektakl powstał w ramach nagrody 10. edycji Obserwatorium Artystyczne Entrée. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Chorzów oraz Fundacja #wszystkierodzajeteatru.

Nowe szaty królowej

Galeria zdjęć


Artur Wacławek


Stopka

Zamknij