Wrocławski Teatr Współczesny

Duet Hashimotowiksa (Katarzyna Kulmińska, Paulina Jaksim)

{n_title2}

Katarzyna Kulmińska i Paulina Jaksim to duet performerek i choreografek, które cierpią na chorobę Hashimoto, związaną z niedoczynnością tarczycy. Artystki pokazują, że mimo przewlekłej choroby można żyć twórczo i aktywnie.

Hashimotowiksa powstało w 2015 roku w Poznaniu. To artystki, które są profesjonalnymi tancerkami łączącymi w sobie miłość do tańca, techno i kultury klubowej. Pracują jako performerki i choreografki przy spektaklach teatralnych. We współpracy z Wojciechem Kucharczykiem stworzyły choreografię i wystąpiły w spektaklu URAN-URAN, który w 2018 roku został pokazany na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Stworzyły ruch sceniczny spektakli w reż. Marcina Libera, m.in. do spektakli: Krótka rozmowa ze śmiercią (Teatr im. Aleksandra  Fredry w Gnieźnie), Król potworów (Teatr Współczesny w Szczecinie) oraz Rzeźnia numer pięć i Marat/Sade (Teatr Współczesny we Wrocławiu). Odpowiadają za ruch sceniczny do najnowszego spektaklu Marcina Libera pt. Dramat rodzaju męskiego (Wrocławski Teatr Współczesny, prapremiera: 13 stycznia 2024 roku).

{n_title2}


Stopka

Zamknij