Wrocławski Teatr Współczesny

Agnieszka Jakimiak

{n_title2}

Reżyserka teatralna, dramaturżka, autorka scenariuszy teatralnych i eseistka. Absolwentka MISH na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. Doktorantka na Wydziale Dramatu, Teatru i Tańca w Royal Holloway w University of London, gdzie pisze doktorat pisze o autocenzurze w teatrze i w sztukach performatywnych. Nominowana do Paszportu Polityki 2022 w kategorii Teatr". Publikowała na łamach „Dwutygodnika”, „Didaskaliów”, „Dialogu” i „Contemporary Theatre Review”. 

W Teatrze Powszechnym w Warszawie wyreżyserowała spektakle Strach zżerać dusze na podstawie scenariusza Rainera Wernera Fassbindera i Martwa natura. W Teatrach Współczesnych we Wrocławiu i Szczecinie zrealizowała Kongres futurologiczny zainspirowany utworem Stanisława Lema.

Wspólnie z Goranem Injaciem i Joanną Wichowską pracowała jako dramaturżka z Oliverem Frljiciem przy spektaklach Nie-boska komedia. Szczątki, Nie-boska komedia. Wyznanie oraz Klątwa. Tworzy twórczy kolektyw z Mateuszem Atmanem, z którym napisała scenariusze do spektakli Martwa Natura (Teatr Powszechny w Warszawie) i Kongres Futurologiczny (koprodukcja WTW i Teatru Współczesnego w Szczecinie). Atman jest też autorem scenariusza, scenografii, oświetlenia i video do spektaklu w reż. Agnieszki Jakimiak na podstawie książki Chamstwo Kacpra Pobłockiego (prapremiera 28 stycznia 2023 na Scenie na Strychu WTW). 

{n_title2}


Stopka

Zamknij