Wrocławski Teatr Współczesny

Katarzyna Łuszczyk

{n_title2}
Reżyserka światła. Studiowała na wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i na wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Na stałe związana z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, od 2002 roku jest jego stałą asystentką m.in. przy spektaklach: Dybuk , Krum, Anioły w Ameryce, (A)pollonia, Koniec, Opowieści afrykańskie według Szekspira, Kabaret Warszawski, Francuzi prezentowanych w ponad pięćdziesięciu teatrach na całym świecie.

Wyreżyserowała światła do ponad sześćdziesiąt przedstawień w teatrach w Warszawie [Polonia, Narodowy, TR Warszawa, Polski, Och-Teatr, Ateneum, Collegium Nobilium, Nowy Teatr], Łodzi [im. Jaracza, Wielki], Krakowie [Stary im. Słowackiego, Opera, Małopolski Ogród Sztuk], Wrocławiu [Capitol, Polski, Współczesny], Poznaniu [Nowy, Opera], Opolu [im. J. Kochanowskiego, Teatr Lalki i Aktora] oraz w Polskim w Bydgoszczy.

Stale współpracuje jako projektant oświetlenia z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Jako reżyser światła współpracowała m.in. z Agatą Dudą-Gracz [19 spektakli], w tym Rewizor. Według Bobczyńskiego we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, 2011], Pawłem Pasinnim, Małgorzatą Bogajewską, Krystyną Jandą, Bogusławem Lindą, Szymonem Kaczmarkiem, Claudem Bardouil, Markiem Kalitą, Renate Jett, Anną Seniuk, Andrzejem Domalikiem, Redbadem Klijnstrą, Przemysławem Wojcieszkiem, Marcinem Liberem, Wiktorem Rubinem, Michałem Borczuchem, Jackiem Poniedziałkiem, Łukaszem Kosem i Agnieszką Glińską.

W 2015 r. była przewodniczącą jury festiwalu Tanec Praha, przyznając nagrodę za najlepsze światła w spektaklach teatru tańca w Pradze. Prowadziła kurs mistrzowski w Ołomuńcu w Czechach i Sao Paulo w Brazylii.
{n_title2}


Stopka

Zamknij