Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
16 czerwca 2023

W piątek (16 czerwca) na Dużej Scenie WTW zaprezentowany został projekt Pod pijanym kasztanem. To przedsięwzięcie grupy teatralnej pod ciągle roboczą nazwą "Teatr na próbę", która powstała spontanicznie, „na próbę” właśnie, na początku sezonu 2022/23 i przez 10 miesięcy przyglądała się różnym aspektom pracy teatralnej.



30 maja 2023
Owacja na stojąco i pełne pozytywnej energii spotkanie z publicznością – na 47. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych wystawione zostały Wyskubki. Spektakl w reż. Pawła Kamzy brał udział w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.


26 maja 2023
Spektakl „Chamstwo" został entuzjastycznie przyjęty na festiwalu Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Przedstawienie autorstwa kolektywu Agnieszka Jakimiak – Mateusz Atman nagrodzono tam owacją na stojąco.


Fot. Esad Duraki/FemArt Festival/Kosova
21 maja 2023

Owacja na stojąco i podziękowania od widzów – spektakl „Kobieta i życie" w reż. Piotra Łukaszczyka został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu FemART w Prisztinie (Kosowo). Wydarzenie odbyło się pod hasłem BURN YOUR FEAR. „Odwaga jest niezbędna do pokonania strachu. Zbyt długo wpajano nam, żeby milczeć i nadszedł czas, by odważyć się przemówić" – podkreślają organizatorki i organizatorzy imprezy.



16 maja 2023

„(...) Oboje artystów (Zina Kerste i Tadeusz Ratuszniak) przekazało ze sceny wspaniałe i prawdziwe emocje. Nie zabrakło też kilku zabawnych scen, w których aktorzy poradzili sobie równie dobrze. Dzięki scenografii i kostiumom wykonanym przez Izę Kolkę od sceny nie można było oderwać wzroku, wspaniale oddały one klimat Japonii. Nieco nowoczesnego, momentami onirycznego nastroju wprowadzały natomiast znakomite animacje, przedstawiające duchy różnych przedmiotów. Dodało to tajemniczości, ale i głębi całemu dziełu, które interpretować można na wielu płaszczyznach" – „Nagasaki" Érica Faye w reżyserii Pawła Kamzy poleca Agnieszka Jakubowska (Dziennik Teatralny). Spektakl po raz ostatni gramy 27 i 28 maja.



6 kwietnia 2023

W weekend (15 i 16 kwietnia) po raz ostatni zagramy spektakl Gwiazda – monodram w wykonaniu Macieja Tomaszewskiego w reżyserii Krzysztofa Czeczota z wykorzystaniem technologii dźwięku przestrzennego – „wejście w głowę” postaci. Otoczeni dźwiękiem jesteśmy nie tylko świadkami działań Gwiazdy, ale też słyszymy, dokładnie jego/jej myśli. „Podsłuchiwanie” głosów w głowie bohatera możliwe jest dzięki słuchawkom, które każdy widz otrzymuje przed wejściem na widownię.



22 lutego 2023
Wrocławski Teatr Współczesny poszukuje pracowników na stanowisko AKUSTYCZKI/AKUSTYKA w dziale technicznym (praca od zaraz albo od 01.03.2023).


8 lutego 2023
Rozpoczęły się próby spektaklu Trąbka do słuchania w reż. Weroniki Szczawińskiej, zainspirowanego książką Leonory Carrington. „Kompletnie zafascynowała mnie ta autorka, która była przede wszystkim malarką, surrealistką, ale pisała też powieści i opowiadania" – mówi Weronika Szczawińska. Dodaje, że to przykład artystki bardzo niepokornej oraz nieliczącej się z konwenansami. Premiera spektaklu 22 kwietnia 2023 na Dużej Scenie WTW.


Fot. Filip Wierzbicki
4 lutego 2023
W sobotę, 4 lutego 2023 roku, poznaliśmy Laureatów V Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU organizowanego przez Wrocławski Teatr Współczesny oraz Miasto Wrocław.


Fot. Filip Wierzbicki
26 stycznia 2023
„Wszystkie spektakle, które zostaną zaprezentowane podczas opolskiego finału łączy niezwykła forma i zaskakujący sposób odczytywania klasycznych tekstów" – podkreśla Patryk Kencki, przewodniczący komisji artystycznej VIII Konkursu KLASYKA ŻYWA.



Stopka

Zamknij