Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
21 grudnia 2023
Trąbka do słuchania w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie". Spektakl w reż. Weroniki Szczawińskiej powalczy o nagrodę „Złotej Kieszeni”.


17 grudnia 2023

Śpiew, taniec i poezja – Wyskubki to spektakl, w którym zatrze się podział na aktorów i widzów. Pretekstem będzie tytułowy zwyczaj, który polega na darciu pierza przez kobiety, a najczęściej kończy się wspólną zabawą. Najbliższe spektakle: 28, 29 i 30 grudnia na Scenie na Strychu WTW.1 grudnia 2023
Ogłoszono nominacje do Nagród Kulturalnych WARTO 2023. W kategorii TEATR nominowana została nasza aktorka, Lina Wosik.


15 listopada 2023
Do 3 grudnia 2023 roku w foyer WTW można oglądać wystawę prac pedagogów katedry scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wstęp wolny.


9 listopada 2023
Ogłoszono nominacje do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2023, a wśród nich jest nominacja w kategorii Teatr dla reżyserki spektaklu "Trąbka do słuchania", Weroniki Szczawińskiej za „oryginalną i spójną wizję oraz przełożenie książki Leonory Carrington na język teatru".


Fot. Filip Wierzbicki
10 października 2023
– Ta sztuka zadaje pytanie o to, czy jesteśmy jeszcze w stanie się porozumieć, a jeśli tak, to w jaki sposób. Robi to przy tym w ciekawej, poetyckiej formie, i co istotne – z dużym poczuciem humoru – mówi Kuba Kowalski, reżyser spektaklu „Uwolnienie”. Prapremiera 28 października na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego, a poniżej wywiad z Kubą Kowalskim i Zenonem Fajferem (autorem sztuki).


7 października 2023
Spektakl „Wyskubki" w reż. Pawła Kamzy został entuzjastycznie przyjęty na Festiwalu 3 x Różewicz w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów.


Fot. Zbigniew Libera
15 września 2023

„Szansa na odzyskanie siebie, swojego ciała i swojej historii” – Katarzyna Kalwat (reżyseria) i Krzysztof Szekalski (tekst sceniczny) opowiadają o spektaklu „Młody mężczyzna”, który powstał na podstawie książki pt. „Le jeune homme”, autorstwa ubiegłorocznej noblistki, Annie Ernaux. Prapremiera już 16 września. Kolejne spektakle: 17, 19 i 20 września oraz 20, 21 i 22 października.30 czerwca 2023
Sandra Szwarc znalazła się w gronie laureatów i laureatek 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Komisja artystyczna nagrodziła ją za sztukę Woda w usta.


30 czerwca 2023
Sezon 2022/23 upłynął pod znakiem zróżnicowanych spektakli, które łączy budowanie poczucia wspólnoty z widzami. Wierzymy, że nasze spektakle dają widzom schronienie i chwilę wytchnienia od rzeczywistości, a jednocześnie nie pomijają poważnych tematów.Stopka

Zamknij