Wrocławski Teatr Współczesny

„Wyskubki" na Festiwalu 3 x Różewicz

7 października 2023
{n_title2}
Spektakl „Wyskubki" w reż. Pawła Kamzy został entuzjastycznie przyjęty na Festiwalu 3 x Różewicz w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów.

Za nami pokaz spektaklu WYSKUBKI na Festiwalu 3 x Różewicz w Radomsku ‼ 

„Co to był za wieczór! Baaardzo dziękujemy Wrocławskiemu Teatrowi Współczesnemu za tak piękne spotkanie. Śpiewaliśmy. Tańczyliśmy. Wirowaliśmy. Ale była też chwila na refleksję, zadumę i takie zwykłe bycie ze sobą Przenieśliście nas w inny świat. Różewiczowski świat" (Miejski Dom Kultury w Radomsku).

Wydarzenie ma na celu nie tylko propagowanie ich twórczości, ale przede wszystkim promowanie sztuki i bycie inspiracją dla młodych ludzi – ma zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych.

Organizatorzy podkreślają, że głównym patronem festiwalu jest dramaturg i poeta, Tadeusz Różewicz. W trakcie tegorocznej edycji można zobaczyć najnowsze inscenizacje jego najgłośniejszych tekstów. Nie brakuje też paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów, rozmów o poezji i tematycznych wystaw. 

Spektakl w reż. Pawła Kamzy powstał na podstawie wierszy i fragmentów opowiadań Tadeusza Różewicza. 

Wyskubki zagramy 28, 29 i 30 grudnia na Scenie na Strychu WTW.

Bilety: www.wteatrw.pl

Fot. Filip Wierzbicki
Stopka

Zamknij