Wrocławski Teatr Współczesny

WODA W USTA nagrodzona!

30 czerwca 2023
{n_title2}
Sandra Szwarc znalazła się w gronie laureatów i laureatek 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Komisja artystyczna nagrodziła ją za sztukę Woda w usta.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Sandra Szwarc to dramatopisarka i pianistka, absolwentka teatrologii i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest dwukrotną laureatką Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU, organizowanego przez przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

Jej sztuka Doppelganger została nagrodzona w drugiej edycji, a Woda w usta – w 2021 roku. Sandra Szwarc jest także dwukrotną finalistką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureatką Grand Prix konkursu radiowego na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.

Na podstawie sztuki Woda w usta powstał spektakl w reż. Leny Frankiewicz, który gramy 30 września i 1 października na Dużej Scenie WTW. 

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

Fot. Natalia Kabanow
 
Stopka

Zamknij