Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
Fot. Natalia Kabanow
17 kwietnia 2024
Energiczny spektakl, którego twórcy w ironiczny sposób opowiadają o problemach z męskością, ale pokazują też jej pozytywne aspekty. W czasie kwietniowego i czerwcowego setu „Dramatu rodzaju męskiego" wrocławski zespół sneaky jesus zagra na żywo i będzie towarzyszył obsadzie spektaklu na Dużej Scenie WTW.


17 kwietnia 2024
– Sztuka przedstawia historię Henryka, męża i ojca, głowy rodziny, który pewnego dnia „wychodzi z domu” i traci pamięć. Kiedy dotknięty amnezją, znowu znajduje się w domu jest całkowicie nieświadomy swej dotychczasowej egzystencji. Wszystko, co definiowało jego życie – pozycja społeczna czy relacje rodzinne – zostaje wymazane i unieważnione. Kluczową rolę w przywracaniu pamięci Henryka odgrywa Ewa. Zniknięcie męża zamyka jej drogę do praktykowania codziennych rytuałów, przez które spełnia role matki, żony i kochanki – strażniczki domowego ogniska – mówi Marek Fiedor, reżyser spektaklu. Spektakl zagramy 24, 25 i 26 kwietnia.


Fot. Filip Wierzbicki
9 kwietnia 2024
„Bohaterowie przyjmują – zapewne tak jak my w życiu – różne strategie komunikacji. Próbują komunikować się ze sobą nie w bezpośredni sposób, a gdy tak się dzieje, to ludzie zaczynają bawić się w rozgrywanie i rozgrywki, różne rodzaje gier". Wywiad z Darią Kopiec, reżyserką spektaklu „Kolejność fal” i Filipem Zawadą, autorem sztuki.


<i>Duszyczka</i>, fot. Wojciech Plewiński/Teatr Narodowy w Warszawie
9 kwietnia 2024

Zapraszamy na wieczór poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza, upamiętniający 10. rocznicę śmierci słynnego dramaturga i poety. Już 24 kwietnia zaprezentujemy spektakl „Wyszedł z domu. Tak zwana komedia” w reż. Marka Fiedora oraz realizację telewizyjną spektaklu „Duszyczka” z Janem Englertem w roli głównej. Spektakl w reż. Jerzego Grzegorzewskiego powstał na podstawie poematów Tadeusza Różewicza pt. „Duszyczka” i „Et in Arcadia ego”.



3 kwietnia 2024

Prapremiera spektaklu na podstawie sztuki Filipa Zawady. Reżyserka Kolejności fal, Daria Kopiec, mówi, że ten tekst jest swoistą partyturą, z której wyłania się opowieść o miłości, relacjach i budowaniu bliskości.



Rafał Cieluch

fot. Natalia Kabanow
20 marca 2024
Ogłoszono nominacje do nowej wrocławskiej Nagrody Arlekin za kreacje aktorskie, które zostaną przyznane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Wśród nominowanych są aktorki i aktorzy WTW.


1 marca 2024
„Bezdroże" to dramat interaktywny i wielogłosowa reporterska opowieść o polsko-ukraińskim sąsiedztwie. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wszystkie sześć odcinków jest już dostępnych na stronie internetowej WTW.


Fot. Filip Wierzbicki
8 lutego 2024

Teatralna zabawa, w trakcie której widzowie oglądają ptasiarzy podglądających ptaki. „Miejski ptasiarz" już 6 i 7 kwietnia o godz. 19:00 na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. 



Fot. Marcin Liber
9 stycznia 2024
„Zainteresował mnie temat kryzysu męskości. To spektakl, w którym chcemy się z mężczyzn trochę pośmiać. Mam nadzieję, że będzie bardzo śmieszny i ironiczny w stosunku do postaw i wzorców męskości, które powinny odejść w niepamięć” – o przedstawieniu pt. „Dramat rodzaju męskiego” opowiadają Marcin Liber (reżyser) i Jakub Tabaczek (autor sztuki).


21 grudnia 2023
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana profesora Zbigniewa Majchrowskiego, znakomitego literaturoznawcy i teatrologa, krytyka literackiego, pisarza i profesora w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.



Stopka

Zamknij