Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu
PrzejdĹş do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Premierowe spektakle Marat/Sade

2 listopada 2022
{n_title2}
Sztuka Petera Weissa opowiada o pragnieniu wolności i mechanizmach władzy. Reżyser spektaklu, Marcin Liber, podkreśla, że to tekst, który daje realizatorom i aktorom okazję do szaleństwa. Liber uważa, że warto wracać do tego arcydzieła i czytać go przez pryzmat współczesnej wrażliwości. Premiera Marat/Sade w reż. Marcina Libera już 19 listopada 2022, kolejne spektakle: 20, 22, 23 i 24.11.2022 na Dużej Scenie WTW.

Sztuka Petera Weissa została zainspirowana autentycznymi wydarzeniami z życia Jeana Paula Marata i Markiza de Sade. Pierwszy z nich był lekarzem i jednym z przywódców rewolucji francuskiej, który zginął męczeńską śmiercią, a drugi – pisarzem i filozofem. Markiza z przyczyn politycznych i obyczajowych umieszczono w przytułku w Charenton, gdzie pisał i reżyserował spektakle teatralne. W jego przedstawieniach grali umysłowo chory pacjenci, a oglądała je elita paryskich salonów.

Źródło: www.encyklopediateatru.pl

Premiera Marat/Sade w reż. Marcina Libera już 19 listopada 2022, kolejne spektakle: 20, 22, 23 i 24.11.2022 na Dużej Scenie WTW.

Bilety można kupić TUTAJ
Stopka

Zamknij