Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

POWRÓT KRÓLA w sierpniu

9 lipca 2019
{n_title2}

Michael Jackson nie umarł! Żyje w Polsce i planuje zBawienie swojej nowej ojczyzny. Gramy 7, 8, 9 i 10 sierpnia 2019 o godz. 19.00. Zniżki dla Seniorów i Turystów. BILETY dostępne ONLINE lub w kasie biletowej na 2 godziny przed speltaklem - WYŁĄCZNIE ZA GOTÓWKĘ.

POWRÓT KRÓLA Michała Walczaka w reżyserii Tomasza Hynka. Opowieść o polskim mesjaniźmie i jego superbohaterach w konwencji komiksu teatralnego.

Michał Walczak o swoim dramacie:
Inspiracją do napisania POWROTU KRÓLA była nostalgia za latami 90. i karnawałem transformacji, który wspominają bohaterowie - cyrkowcy zatrudnieni w Cricolandzie - największym lunaparku Polski, który stał pod Pałacem Kultury. Wizyta Michaela Jacksona, który zachwycił się Polską i chciał zbudować w Warszawie park rozrywki była symbolem polskiego snu o Zachodzie a hołd, który składali mu politycy, intelektualiści i biznesmeni - ukoronowaniem na króla polskiej transformacji.  W 2019 obchodzimy 30-lecie odzyskania wolności i na karnawał transformacji patrzymy przez pryzmat dzisiejszych sporów politycznych. Atmosfera radości i wspólnoty wyparowała, Michael Jackson jest pośmiertnie obalonym królem. A co, jeśli Michael żyje? Co, jeśli - jak obiecywał - osiedlił się potajemnie w Polsce.

POWRÓT KRÓLA to fantazja o Michaelu Jacksonie, który żyje w Polsce i po latach - jako stary człowiek - postanawia powrócić z nowym materiałem i spełnić obietnicę daną Polakom. Buduje park rozrywki, zatrudnia bezrobotnych cyrkowców, wyrzuconych poza krąg oficjalnej kultury, planuje wielki show na otwarcie. Czy uda się wrócić na tron? Czy Polacy odbudują wspólnotę i radość życia?
Stopka

Zamknij