Wrocławski Teatr Współczesny

Filip Zawada

{n_title2}

Fotograf, pisarz, muzyk. Od 1997 roku związany z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu, w którym od lat tworzy i prowadzi kurs fotografii. Autor książki fotograficznej Drewniane Gody. Studiował chemię na Politechnice Wrocławskiej, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, fotografię na czeskim Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Tam też uczył się strzelać z łuku u wicemistrza świata Tomasa Hanusa [Arni]. Jest również psychologiem sportu [SWPS we Wrocławiu]. W wolnych chwilach na Instagramie rysuje gadające ziemniaki.

Tworzył muzykę do filmów Bodo Koxa, spektakli i filmów Przemysława Wojcieszka oraz przedstawień Pawła Palcata w teatrach w Warszawie, Radomiu, Legnicy, Wrocławiu. Komponował i realizował muzykę do filmów niezależnych. Instrumentalista m.in. zespołu Pustki i Indigo Tree. Jego książka Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike w 2020 roku.

Za sztukę Widzę nic, napisaną na IV Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU otrzymał nagrodę Pawła Korczaka, przyznawaną „za wnikliwe rozpoznanie i oryginalne przedstawienie zagrożeń współczesnego świata”. Spektakl na jej podstawie wyreżyserował Paweł Palcat (Wrocławski Teatr Współczesny, 2022).

Jego sztuka pt. Kolejność fal została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Spektakl na jej podstawie wyreżyserowała Daria Kopiec (Wrocławski Teatr Współczesny, prapremiera: 13 kwietnia 2024 roku).

 

 

{n_title2}


Stopka

Zamknij