Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Festiwal Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania

20 czerwca 2019
{n_title2}

Czytania performatywne pięciu sztuk, które wzięły udział w III Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTATU organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego i Miasto Wrocław od 2015 roku.

Zobaczymy realizację tekstów nagrodzonych przez Jury Konkursu: Poczucie ciągłości Jacka Bieruta (I nagroda), Patoformy Magdaleny Drab (II nagroda), Nosexnosolo Agnieszki Jakimiak (Nagroda Pawła Korczaka „za wnikliwe rozpoznanie i oryginalne przedstawienie zagrożeń współczesnego świata” oraz utworów wybranych przez Komisję artystyczną WTW: To, co się już nie stanie Grzegorza Laszuka i Cyber egg Małgorzaty Szczerbowskiej. Czytaniom towarzyszy performans teatralny Dosłownie fizyczny skurcz serca oparty na listach Edmunda i Marii Wiercińskich. 

 

Czytania mają charakter biennale. Organizowane po każdej edycji Konkursu pozwalają nam zapoznać widzów z różnorodnością formalną tekstów nadesłanych na Konkurs i odmiennością języków teatralnych twórców Czytań. 

 

 

Wprowadzamy do teatru najnowsze utwory sceniczne, angażując do realizacji ich Czytań również inne – poza naszą – polskie sceny. Gościliśmy podczas dwóch poprzednich Czytań m.in. teatry: Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Kochanowskiego w Opolu.

 

 

Obejrzeliśmy dotąd realizację konkursowych tekstów takich m.in. autorów: Wojciecha Kuczoka, Weroniki Murek, Mariusza Sieniewicza, Sandry Szwarc, Magdaleny Tulli, które przygotowali m.in. Agata Duda-Gracz, Lena Frankiewicz, Sebastian Majewski, Jacka Poniedziałek. 

 

 

Nasz Konkurs wszedł na stałe do kalendarza ważnych w Polsce imprez kulturalnych. Dzięki niemu nie tylko cyklicznie organizujemy we Wrocławiu wielkie Czytanie performatywne najnowszych tekstów dla teatru, ale wpływamy na repertuarowe wybory polskich scen, na których (i w Teatrze TV) powstało dotąd trzynaście realizacji dramatów nadesłanych na Konkurs. Utwory konkursowe drukuje też „Dialog”, prestiżowy miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej. 

 

 

 

PROGRAM FESTIWALU

 

 

Tegoroczne Czytań przygotowali Anna Augustynowicz, Agnieszka Jakimiak, Mirek Kaczmarek, Szymon Kaczmarek, Norbert Rakowski i Marzena Sadocha w teatrach: Komuna//Warszawa, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Polski w podziemiu, Teatr Współczesny w Szczecinie i Wrocławski Teatr Współczesny.

28 czerwca 

DOSŁOWNIE FIZYCZNY SKURCZ SERCA
na podstawie listów Marii i Edmunda Wiercińskich 
reż. Marzena Sadocha – impreza towarzysząca
19.15 | Duża Scena WTW

kup bilet

29 czerwca

PATOFORMY Magdaleny Drab
reż. Norbert Rakowski
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
16.00 | Duża Scena WTW

kup bilet

CYBER EGG Małgorzaty Szczerbowskiej
reż. Szymon Kaczmarek
17.30 | Scena na Strychu WTW

kup bilet

TO, CO SIĘ JUŻ NIE STANIE Grzegorza Laszuka
reż. Mirek Kaczmarek
Teatr Polski w podziemiu
19.30 | Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62/70

kup bilet

30 czerwca

POCZUCIE CIĄGŁOŚCI Jacka Bieruta
reż. Anna Augustynowicz
Teatr Współczesny w Szczecinie
16.00 | Scena na Strychu WTW

kup bilet

NOSEXNOSOLO Agnieszki Jakimiak
reż. Agnieszka Jakimiak
Komuna Warszawa
17.30 | Duża Scena WTW

kup bilet

SPOTKANIE Z AUTORAMI SZTUK I REALIZATORAMI CZYTAŃ
prowadzenie: prof. Ryszard Koziołek
ok. 18.30 | Duża Scena WTW

Ceny biletów: 10 PLN na każde czytanie.
Karnet na wszystkie czytania: 30 PLN. Do kupienia w kasie WTW.

www.strefykontaktu.pl
Stopka

Zamknij