Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Cyber egg

Magdalena Szczerbowska
Cyber egg
Data premiery 29 czerwca 2019
Scena Scena na Strychu
Miejsca nienumerowane
 

Opis

Zamknięte pomieszczenia z widokiem na pełne morze. Tak bym opisała miejsce akcji. Tak opisałabym też kondycję ludzi, którzy są w środku. Wewnątrz podają jajka z gwiazdką Michelin, ale jest pusto i ciemno. Na zewnątrz słońce i palmy. Pomiędzy ściśniętym żołądkiem wewnątrz a lekkością potęgi na zewnątrz jest przepaść; jakby ludzie, których obserwujemy, podłączeni byli do stymulatorów, każących im patrzyć w dół i czołgać się po podłodze. W jakimś hotelu, na jakiejś plaży, jak w koszmarnym śnie. Nikt nie jest pewny tego, co się wydarza. A może nie wydarza się wcale?


EEG Biofeedback to nieinwazyjna i bezbolesna technika treningu mózgu. Pozwala nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował dla nas pozytywnie. Skoro świadome sterowanie mózgiem jest faktem, to faktem jest też, że to, co przykleja się do nas w sposób nieświadomy, może doprowadzić do indywidualnej lub globalnej katastrofy.


Wyobraziłam sobie, że produkowany przez nas śmietnik wchłania się w nas z powrotem; poprzez oczy, uszy, usta i skórę, jak poprzez elektrody.


Jest taka choroba, która obecnie dotyczy zaledwie kilkudziesięciu rodzin na całym świecie, nazywa się Śmiertelna Bezsenność Rodzinna (w skrócie FFI – od angielskiego Fatal Familial Insomnia), jest to choroba neurodegeneracyjna. Pierwsze objawy FFI pojawiają się zazwyczaj pomiędzy 30. a 60. rokiem życia. Pacjent cierpi na nasilającą się bezsenność, bezsenność z pobudzeniem, co skutkuje objawami paniki i agresją. Całkowita niezdolność do snu powoduje halucynacje. Ostatnią fazą choroby jest demencja, po której pacjent umiera. Choroba jest nieuleczalna i zawsze prowadzi do śmierci.


Czasem wyobrażam sobie Świat bez ludzi i czasem wydaje mi się On pełniejszy.

Małgorzata Szczerbowska

Realizatorzy

Reżyseria Szymon Kaczmarek
Opracowanie muzyczne Żelisław Żelisławski

Obsada

 
Ceny biletów: 10 PLN na każde czytanie.
Karnet na wszystkie czytania: 30 PLN. Do kupienia w kasie WTW.
Cyber egg

Galeria zdjęć

Małgorzata Szczerbowska<br/>
fot. Łukasz Gawroński

VideoStopka

Zamknij