Wrocławski Teatr Współczesny

Aktorzy WTW nominowani do nagrody!

20 marca 2024
Ogłoszono nominacje do nowej wrocławskiej Nagrody Arlekin za kreacje aktorskie, które zostaną przyznane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Wśród nominowanych są aktorki i aktorzy WTW.

Oto nominacje dla aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego:

- GŁÓWNA ROLA MĘSKA: Rafał Cieluch za rolę Terapeuty/Pacjenta w spektaklu Chamstwo autorstwa kolektywu Agnieszka Jakimiak 

- DRUGOPLANOWA ROLA ŻEŃSKA: Anna Kieca i Lina Wosik za role w spektaklu Trąbka do słuchania w reżyserii Weroniki Szczawińskiej

- DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA: Miłosz za rolę Terapeuty/Pacjenta w spektaklu Chamstwo autorstwa kolektywu Agnieszka Jakimiak – Mateusz Atman.

Laureatki i laureaci Arlekina 2024 otrzymają ufundowaną przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł oraz pamiątkową grafikę, nawiązującą do kolorowej rzeźby „Arlecchino” Alessandro Mendiniego.

Uroczystość ogłoszenia laureatek i laureatów oraz wręczenia nagród odbędzie się w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza w środę, 27 marca o godz. 15.00. 

Spektakl Trąbka do słuchania już 22, 23 i 24 marca oraz 1, 2 i 4 czerwca na Dużej Scenie WTW. Z kolei Chamstwo zagramy 1, 2, 3 i 7 maja na Scenie na Strychu. 

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

Fot. Natalia Kabanow


 
Stopka

Zamknij