Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Zakończenie remontu WTW

2 kwietnia 2019
Po siedmiu długich miesiącach zakończyliśmy remont i przebudowę budynku Wrocławskiego Teatru Współczesnego wraz z termomodernizacją i podniesieniem efektywności energetycznej.

Co się zmieniło?

Wrocławski Teatr Współczesny stał się zielonym teatrem - przyjaznym środowisku. Na dachu zostały zainstalowane baterie fotowoltaiczne, dzięki czemu efektywność energetyczna wzrosła aż o 66,13%! Teraz w znacznej części zasila nas energia słoneczna. Ocieplono cały budynek i wymieniono okna, aby ograniczyć straty ciepła do minimum. Wydolność całego systemu energetycznego usprawniła wymiana instalacji: elektrycznej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej. Co więcej, mamy też zainstalowany specjalny system zarządzania energią.

Z widocznych metamorfoz możemy pochwalić się nowoczesną fasadą z balkonami dla widzów, powiększeniem przestrzeni foyer, Dużą Sceną po generalnym remoncie wraz z wymianą foteli oraz odnowioną Sceną na Strychu, którą oddaliśmy do użytku w styczniu 2019 roku. Możemy też dodać, że wszystkie nasze pomieszczenia oświetlają teraz żarówki ledowe, co oznacza minimalny pobór prądu.

Całość inwestycji wyniosła 15 267 255,00 zł brutto, z czego ze środków Unii Europejskiej otrzymaliśmy 5 561 255,00 zł brutto. Pozostałą kwotę zasiliła dotacja miejska w wysokości 9 706 000,00 zł brutto.

Autorką projektu architektonicznego jest Barbara Strzębała z Autorskiego Studia Architektury ASA, a generalnym wykonawcą firma ALFA DACH. 
Stopka

Zamknij