Woda w usta
Opis
Woda w usta rozpoczyna się energetycznym, transowym tańcem kilku osób na wypełniającej scenę piaszczystej wyspie. Główna bohaterka spektaklu, Viola (Lina Wosik), trafiła tam z nieznanych przyczyn. Śledzimy jej opowieść, w której sceny realistyczne, wspomnienia z domu rodzinnego, przeplatają się z baśniowymi. Poruszająca choreografia, światło i muzyka budują zalaną słońcem, nieco oniryczną przestrzeń, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co fikcją.
Z recenzji:
„(…) Wszystko dzieje się w mikroświecie imponującej rozmachem bezludnej wyspy i często umyka w zaskakujące rejony: bajkę czy dokument przyrodniczy (…) najmocniejszym elementem jest tu gra aktorska (…) Lina Wosik w głównej roli wypada mocno i brawurowo, reszta obsady nie zostaje w tyle".(Przemek Gulda, guldapoleca).
„(...) Wreszcie mamy we Wrocławiu spektakl, w którym nie wprost, a z pomocą różnych metod i zabiegów teatralnych, opowiada nam się historię i wykorzystuje się każde doświadczenie zmysłowe – od wzroku, przez zapach, po naszą wrażliwość na słowo i melodię”. (Jan Pelczar, Radio RAM).
UWAGA! W spektaklu pojawia się dym!
Sandra Szwarc została nagrodzona za sztukę Woda w usta na IV Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU 2021, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław, a także na 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Tekst dramatu dostępny jest TUTAJ.
Realizatorzy
Obsada
Wokół spektaklu
Dla grup zorganizowanych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: k.migdalowska@wteatrw.pl). Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Spektakl została nagrodzona w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.