Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Krzysztof Ogłoza

Krzysztof Ogłoza
Aktor, pedagog, od 2003 roku związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie współpracował m.in. z Pawłem Miśkiewiczem, Andriejem Moguczim, Grażyną Kanią, Michaelem Marmarinosem, Agnieszką Glińską, Marcinem Liberem. Pracował również z Robertem Wilsonem, dwukrotnie wziął także udział w warsztatach Krystiana Lupy - ich efektem był spektakl „Poszerzenie pola walki” w reż. Tomasza Węgorzewskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Gościnnie gra w Teatrze Imka Tomasza Karolaka i Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie.

W Teatrze Telewizji debiutował w spektaklu Pasożyt w reż. Marcina Wrony. Pracował następnie m.in. z Izabellą Cywińską [Dotknięcia, 2002, Bar Świat, 2003], Olgą Lipińską [Krakowiacy i górale, 2006], Krzysztofem Zaleskim [Słowo honoru 2007]. Zagrał w wielu filmach, m.in.: Układ zamknięty Ryszard Bugajskiego [2013], Chcę się żyć Macieja Pieprzycy [2013] oraz Drzazgi [2008], Ki Leszka Dawida [2011], Żurek Ryszarda Brylskiego [2003], Wróżby Kumaka Roberta Glińskiego [2005], Jak żyć Szymona Jakubowskiego [2008], Wichry Kołymy Marleen Morris [2008], Oda do radości Anny Kazejak [2005] i Człowiek magnes Marcina Wrony [2001].

Odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich „za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty”. W 2011 r. nominowany do nagrody Złota Kaczka w kategorii „najlepszy aktor” za rolę Anta w filmie „Ki” w reż. Leszka Dawida Na XII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu [2012 r.] wyróżniony za rolę w spektaklu Kto zabił Alonę Iwanowną w reż. Michała Kmiecika. W 2014 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Krzysztof Ogłoza


Stopka

Zamknij