Wrocławski Teatr Współczesny

Julia Gadzina

{n_title2}

Skrzypaczka i aktorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz szkoły teatralnej PSA w Olsztynie. Zadebiutowała na deskach Teatru Dramatycznego w Jeleniej Górze jako aktorka i skrzypaczka w spektaklu Scrooge, Opowieść wigilijna. Grała na skrzypcach w Teatrze Polskim w Poznaniu w spektaklu Malowany Ptak w reż. Mai Kleczewskiej. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie czasopisma Teatr w kategorii „najciekawszy debiut teatralny” za rolę w spektaklu Czas porzucenia w reżyserii Weroniki Szczawińskiej w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Jest muzykiem orkiestrowym m.in. w: Orkiestrze Antraktowej Teatru Polskiego, poznańskiej orkiestrze muzyki filmowej Cooperate Orchestra, międzynarodowej orkiestrze Baltic Sea Philharmonic. Grała koncerty z kwartetem klasyczno-jazzowym Tokłowicz with Strings, m.in. podczas 30. Edycji Malta Festival, Zajęła pierwsze miejsce w konkursie online organizowanym przez 2track.pro, otrzymała też trzecią nagrodę konkursu Online Wave Competition w Hiszpanii i była w finale konkursu „Powiew młodego jazzu" w ramach Krokus Jazz Festiwal oraz Blue Note Poznań Competition.

Stworzyła ścieżkę dźwiękową do projektu performatywnego NCK Watra wraca, pracała także przy spektaklu Czas porzucenia (opracowanie muzyczne i muzykę na żywo).

Julia Gadzina zagrała w spektaklu Trąbka do słuchania w reż. Weroniki Szczawińskiej (Wrocławski Teatr Współczesny, 2023), do którego jest też współautorką muzyki.

Fot. Łukasz Pepol

{n_title2}


Stopka

Zamknij