Wrocławski Teatr Współczesny

Menu główne

Wyszukiwarka

Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: YouTube
Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do wersji polskiej serwisu
Go to english version

Wybierz kryteria fitrowania:
14 października 2018
W galerii Awangarda BWA Wrocław odbył się performans oparty o korespondencję dwojga wybitnych ludzi teatru, Marii i Edmunda Wiercińskich DOSŁOWNIE FIZYCZNY SKURCZ SERCA w reżyserii Marzeny Sadochy.


6 grudnia 2016
STREFY KONTAKTU 2016. Festiwal Dramatu. Na scenach WTW oraz innych teatrów wrocławskich zaprezentowaliśmy najciekawsze przedstawienia polskiego dramatu współczesnego, zrealizowane w ostatnich dwóch sezonach. W programie Festiwalu znalazły się m.in. spektakle: Miedzy nami dobrze jest Doroty Masłowskiej z Teatru Narodowego w Bukareszcie, nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU! Pawła Demirskiego z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Apokalipsa Tomasza Śpiewaka z Nowego Teatru w Warszawie.

9 października 2016
STREFY KONTAKTU 2016. Dni Patronów. Część projektu poświęcona twórczości Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza. W ciągu kilku dni zaprezentowaliśmy nasze dwa nowe, premierowe spektakle: Pawła Miśkiewicza Nauka chodzenia według tekstów Tadeusza Różewicza oraz Gwiazdę Helmuta Kajzara, w reżyserii Krzysztofa Czeczota a także Kartotekę/Kartotekę rozrzuconą Tadeusza Różewicza w reżyserii Marcina Kalisza, z Teatru Ludowego w Nowej Hucie [spektakl, którego WTW był koproducentem] oraz czytanie performatywne Zakupu z dostawą na miejsce Tymoteusza Karpowicza, w reżyserii Marka Fiedora.

5 czerwca 2016
STREFY KONTAKTU 2016. Czytania dramatów. Na scenach WTW i innych miejscach miasta zaprezentowaliśmy pięć czytań performatywnych sztuk nadesłanych na Konkurs Dramaturgiczny. Zostały one zrealizowane przez młodych reżyserów a wyboru tekstów dokonaliśmy w drodze konkursu eksplikacji. W programie czytań znalazły się: Dzieci Wojciecha Ziemilskiego, Drzewom nie wypadają włosy Małgorzaty Szczerbowskiej, Wolfgang Amadeusz Moz Michała Bajera, Kunstkammer Agnieszki Jakimiak oraz Bar świętej krewety Mariusza Sieniewicza.

17 października 2015
Teatr meta-codzienny. Kajzar. Inspiracje. Performans w reżyserii Tomasza Cymermana, inspirowany happeningiem Helmuta Kajzara i Krzysztofa Zarębskiego zrealizowanym w Galerii BWA Awangarda i Teatrze Współczesnym 5-8 maja 1981 r. Udział biorą: Anna Błaut, Jolanta Solarz, Irena Rybicka, Krzysztof Kuliński, Jerzy Senator, Michał Szwed, Maciej Kowalczyk, Marta Malikowska, Piotr Łukaszczyk, Krzysztof Roszko, Krzysztof Szczepański oraz wolontariusze.

28 czerwca 2014
Rozmowa Tomasza Cymermana z uczestnikami-wykonawcami performansu Teatr meta-codzienny, który odbył się 7 czerwca 2014 r.

8 czerwca 2014
W 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce we Wrocławskim Teatrze Współczesnym odbyło się spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim. Spotkanie uzupełniła projekcja fragmentów filmu dokumentalnego Ryszarda Grabowskiego i Teresy Torańskiej Karol Modzelewski [1995].
Prowadzenie: Michał Matlak
Fot. Elżbieta Kozak


7 czerwca 2014
Teatr meta-codzienny. Performans w reżyserii Tomasza Cymermana inspirowany ideą teatru meta-codziennego Helmuta Kajzara. Akcja miejska z udziałem kilkudziesięciu wolontariuszy, przeprowadzona w kilkunastu miejscach równocześnie w centrum Wrocławia.

17 maja 2014

Osmoza. Performans wg scenariusza i w reżyserii Katarzyny Baranieckiej prezentowany w ramach Nocy Teatrów, zorganizowany we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Eseje Helmuta Kajzara na temat malarstwa Jana Dobkowskiego, Edwarda Dwurnika, Jerzego Nowosielskiego i Henryka Stażewskiego, zamieszczone w zbiorze Z powierzchni – szkice o teatrze, czytają: Marta Malikowska i Krzysztof Kuliński; projekcje wideo: Jakub Lech, muzyka: Adam Milwiw-Baron.


13 kwietnia 2014

Spotkanie z Jackiem Baczakiem, autorem książki Zapiski z nocnych dyżurów, na podstawie której powstał scenariusz spektaklu Fragment nieistniejącego świata.

Prowadzenie: Tatiana Drzycimska1 | 2

Stopka

Zamknij