Wrocławski Teatr Współczesny

Wybierz kryteria fitrowania:
18 stycznia 2022

 Z przykrością informujemy, że z powodu potwierdzonego zarażenia wirusem COVID-19 w zespole aktorskim spektakl "Genialna przyjaciółka" w reż. Weroniki Szczawińskiej w dniach 18, 19 i 20 stycznia zostaje ODWOŁANY. Za zmiany bardzo przepraszamy.



3 stycznia 2022

Pierwszy raz po premierze i pierwszy raz w WTW. Kobieta i życie Maliny Prześlugi w reżyserii Piotra Łukaszczyka 4 i 5 stycznia na Dużej Scenie.



15 grudnia 2021

Szanowni Widzowie, od 15 grudnia liczba dostępnych miejsc na naszej widowni zostaje ograniczona do 30%, do wskazanego limitu nie wliczają się jednak osoby zaszczepione.



7 grudnia 2021

Nasz wieloletni aktor Jerzy Senator został laureatem Wrocławskiej Nagrody Artystycznej w kategorii TEATR.



1 grudnia 2021
Regulamin sprzedaży internetowej we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

16 listopada 2021

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich to od dziś pełna nazwa naszego teatru. W ten sposób WTW chce przywrócić pamięć i uhonorować Marię Wiercińską. Poświęcimy jej specjalne wydarzenie 27 lutego 2022 roku, w 120 rocznicę urodzin.



15 listopada 2021

Trzy wydarzenia zaprezentowane podczas festiwalu wtw://zawsze_Różewicz znajdą swoje miejsce w repertuarze naszego teatru: Wyszedł z domu, Był sobie dom, czyli Wyskubki oraz W tłumaczeniu.



9 listopada 2021

Dwie nominacje do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej dla Wrocławskiego Teatru Współczesnego dla Jerzego Senatora i Marcina Libera.



9 listopada 2021

Sztuka Maliny Prześlugi jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną ubiegłorocznym strajkiem kobiet. To sztuka o pragnieniu wolności. Wolności od oczekiwań i powinności. Wolności od ról społecznych i kulturowych, które warunkowane płcią, zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media. To też sztuka o solidarności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu.



8 listopada 2021

Nauka chodzenia spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję Tadeusza Różewicza po raz ostatni na Dużej Scenie WTW 13 i 14 listopada.

„Miśkiewicz wie, że wszelka poezja, a poezja Różewicza w szczególności, potrzebuje czasu, ciszy oraz spokoju. Chce, aby wieczór we Współczesnym miał w sobie to wszystko, i niejednokrotnie ów szczególny stan skupienia na scenie i na widowni osiąga” - pisze Jacek Wakar, Dziennik Gazeta Prawna




Stopka

Zamknij