Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

HOPLA, ŻYJEMY! - żyjmy w pełni Wyróżniony

"Tytułowym ,,hotelem California" okazuje się - przewrotnie - dom spokojnej starości. Jego pensjonariuszami są niemal wszyscy aktorzy występujący w tym spektaklu. Stanowią oni cały przekrój ludzkich osobowości. Od małej dziewczynki, przez amanta, po zgorzkniałą damę. Meissner nie poprzestaje na wywołaniu prostego współczucia. Z jednej strony zwraca się do widowni niebezpośrednio, pokazując osamotnienie starszych ludzi. Osadzeni (czy to właściwe słowo?) w ośrodku są skazani tylko na siebie, chociaż nie mogą przekraczać granic własnej intymności. W dodatku niemal wszyscy są uwięzieni we własnych urojeniach. Łatwo jest się śmiać ze starczego uwiądu. Często robi się tak w amerykańskich komediach.

Gorzej jednak, gdy te iluzje są echem ludzkiego dramatu lub życiowego niepowodzenia. Szczególnie widoczne jest to w kreacji Ireny Rybickiej, której postać cały czas roi sobie, że jest w ciąży. Należy to powiązać z tragicznym wydarzeniem, którego wspomnienie wciąż do niej powraca. Obok psychicznej męki istnieje jeszcze ból fizyczny. Pensjonariusze próbują go przezwyciężyć podczas nieudolnych prób tańca. Meissner nie wyśmiewa swoich postaci. Pokazuje jedynie ich kontredans między życiem (dziecko) a śmiercią (ból)". 

Szymon Spichalski, portal Teatrdlawas.pl 

 

2 szary ciemniejszy1 szary ciemniejszy4 szary ciemniejszy NO PHOTO   
bilety
miejsca

numerowane   
godzina
90 min.

bez przerwy
duza scena szary
Duża Scena

prapremiera: 29 czerwca 2012
       
30 marca czwartek 19:15 kup bilet pomaranczowy
31 marca  piątek 19:15 kup bilet pomaranczowy
1 kwietnia sobota 19:15 kup bilet pomaranczowy
2 kwietnia niedziela  18:15 kup bilet pomaranczowy
       
Więcej w tej kategorii: « GWIAZDA - z angielskimi napisami

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us