Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

AKTUALNOŚCI

9 czerwca - Reportaż z Festiwalu Dramatu. STREFY KONTAKTU. Czytania w TVP

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z CZYTAŃ, które przygotowała TVP Wrocław. Emisje:
9 czerwca - piątek - 17:45 |
11 czerwca - niedziela - 18:55 |
12 czerwca - poniedziałek - 21:15 |

 

 

8 czerwca - Rezerwacje u GWIAZDY

 

W czwartek w godz. 12-14 odtwórca roli GWIAZDY - Maciej Tomaszewski - będzie przyjmować rezerwacje na czerwcowe spektakle GWIAZDA. Numer telefonu: 71 | 358 89 20. Czekamy na kontakt!

 

 

2-4 czerwca - Festiwal Dramatu. STREFY KONTAKTU. Czytania

 

 

Najnowsze polskie sztuki po raz pierwszy przed publicznością! Inscenizowane czytania pięciu spośród trzydziestu tekstów przysłanych na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU. O świecie, który nas osacza. Od ironicznych PRADZIADÓW Kuczoka po intymne i tajemnicze ALBO UMRZEĆ Tulli. A także: zapierający dech w piersiach DOPPELGANGER Szwarc w wykonaniu Adama Ferencego, KRYSZTAŁOWY PAŁAC Jakimiak – o tym, co można sobie jeszcze kupić i po co, NIE MA Prześlugi – miejskie wyobrażenia o wiejskim życiu. A na początek – dyplom studentów PWST – POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO Guśniowskiej – o miejscu, w którym nigdy nie byliście…

 

czytaj więcej...

 

 

23 maja - Silesia, Silentia jedzie na R@port


23 maja zaprezentujemy spektakl Silesia, Silentia Lidii Amejko w reż. Marka Fiedora podczas gdyńskiego R@portu - Fesitawalu Polskich Sztuk Współczesnych.
Szczegóły na stronie R@portu:
czytaj więcej...

 

19 maja - WTW w Faktach TVP

 

W wieczornych wydaniach FAKTÓW w TVP Wrocław - 19 maja o godz. 19.30 i 21.30 - będzie można obejrzeć zapowiedź najbliższej prapremiery Wrocławskiego Teatru Współczesnego pt. Panna Nikt w reż. Pawła Passiniego przygotowaną przez Annę Piskorowską.

 

16 maja - Panna Nikt konferencja prasowa

 

Zapraszamy dziennikarzy do WTW na konferencję prasową poświęconą Pannie Nikt Tomka Tryzny w reżyserii Pawła Passiniego, podczas której zaprezentujemy fragment spektaklu.

Godzina 13:15, górne foyer WTW.

 

13 maja - bilet do teatru za 500 gr

13 maja w całej Polsce, obchodzić będziemy po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". 97 teatrów publicznych z 38 polskich miast zagra spektakle w specjalnej cenie 500 groszy. Dzień Teatru Publicznego i akcja "Bilet do teatru za 500 groszy", finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 
czytaj więcej...

 


21 kwietnia - Kultura Dostępna w WTW


Z radością ogłaszamy, że otrzymaliśmy dofinansowanie z programu Kultura Dostępna, co oznacza, że kolejne spektakle będą dostępne dla osób z dysfunkcjami wzroku lub słuchu. Projekt będziemy realizować we współpracy z Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka.

 

13 kwietnia - Kasa WTW na Wielkanoc

 

Szanowni Państwo, informujemy, że od 14 do 17 kwietnia kasa WTW będzie nieczynna - zapraszamy do zakupu biletów online.

 

5 kwietnia - GWIAZDA z angielskimi napisami

 

Po spektaklu GWIAZDA z angielskimi napisami zaprosiliśmy polskich i obcojęzycznych widzów na spotkanie z Maciejem Tomaszewskim - odtwórcą głównej roli oraz z muzykami - Adamem Milwiw-Baronem i Pawłem Konikiewiczem.

 

1 kwietnia - relacja TV z Gali STREF KONTAKTU

 

Relację z Gali STREF KONTAKTU i fragmenty widowiska scenicznego złożonego z siedmiu nagrodzonych sztuk można obejrzeć w TVP Wrocław - 1 kwietnia [w sobotę] o godz. 21:00 i TVP KULTURA - 3 kwietnia [w poniedziałek] o godz. 16:20.

 

28 marca - Marek Fiedor w Radiu Wrocław

 

O godz. 20.05 w Radiu Wrocław, w programie Grzegorza Chojnowskiego "Wieczór z Kulturą" - rozmowa z dyrektorem WTW Markiem Fiedorem - podsumowanie II Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU.

 

24 marca - II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU

 

Siedmioro laureatów II Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU wyjedzie z Wrocławia z nagrodami o łącznej wartości 110 tysięcy złotych ufundowanymi przez Miasto Wrocław oraz Pawła Korczaka - prezesa firmy COMEX. Trzy spośród nagrodzonych dramatów zostaną zrealizowane na scenie w tym i w przyszłym sezonie. Pozostałe prezentowane będą w postaci czytań na początku czerwca 2017 r.
czytaj więcej...

 

 

23 marca - konferencja prasowa - II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU

 

Zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której będzie możliwość porozmawiania z laureatami II konkursu STREFY KONTAKTU (Grażyna Plebanek, Magdalena Tulli, Sandra Szwarc, Mariusz Sieniewicz). Konferencja odbędzie się 24 marca o godz. 14:30 w foyer WTW na I piętrze.

 

 

15 marca - II konkurs STREFY KONTAKTU - rozstrzygnięty

 

Znamy nazwiska siedmiorga Laureatów! Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się 24 marca 2017 r. o godz. 19:00. Konkurs organizowany jest wspólnie przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.
czytaj więcej...

 

14 marca - próby do Panny Nikt

 

Zaczęliśmy pierwsze próby do nowego spektaklu Panna Nikt w reżyserii Pawła Passiniego na podstawie kultowej powieści Tomka Tryzny pod tym samym tytułem. Premiera w maju.

 

11 marca - premiera SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA

 

Premiera Skrzywienia kręgosłupa. Wieczór dla osób z wadą postawy autorstwa Ingrid Lausund na Dużej Scenie WTW. Kolejne spektakle do 16 marca. Zapraszamy!

 

7 marca - konferencja prasowa SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA

 

Na Dużej Scenie zaprezentowaliśmy dziennikarzom fragment premierowego spektaklu Ingrid Lausund SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA w reżyserii Natalii Sołtysik. 

 

 

3 marca - PREMIERA spotu TV

 

Dzisiaj premierowo pokazujemy spot telewizyjny do Skrzywienia kręgosłupa autorstwa Ingrid Lausund. W spocie zobaczycie: Beatę Rakowską, Zinę Kerste, Aleksandrę Matlingiewicz, Tomasza Orpińskiego oraz Marka Kocota. Zapraszamy do oglądania!
obejrzyj: spot TV

 

21 lutego - Spotkania po KOTLINIE

 

Zapraszamy na spotkanie z treserką naszych psich gwiazd - Gypsego, Pumy i Eryka we wtorek po spektaklu Kotlina. Porozmawiamy o ich roli w spektaklu (nie tylko aktorskiej), o ich umiejętnościach, ale także o technikach trenerskich.

 

14 lutego - WTW dla Hospicjum

 

Od dziś w każdy wtorek nasi Aktorzy czytają książki pacjentom wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów. Dziś czytał Michał Szwed.

 

10 lutego - Walentynki w WTW

 

Zapraszamy pary i singi na walentynkowy pokaz w WTW we wtorek 14 lutego o 19:15. Zagramy Garnitur Prezydenta w reżyserii Cezarego Ibera.

 

6 lutego - warsztaty teatralne

 

Rozpoczęliśmy pięciodniowe warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Warszawie Wesołej. Gimnazjaliści i licealiści poznają ćwiczenia głosowe i ruchowe, stosowane przez aktorów, które mogą też być przydatne w życiu codziennym - np. podczas odpowiedzi na lekcjach i prezentacji egzaminacyjnych. Na zajęciach muzycznych uczniowie stworzą wielki, osiemdziesięcioosobowy chór i zaśpiewają utwór, do którego sami napisali tekst. Odbędą się także warsztaty teatralno-filozoficzne "Podróż do wnętrza spektaklu".

Warsztaty prowadzą aktorzy WTW Beata Rakowska i Maciej Kowalczyk oraz Tomasz Leszczyński z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i filozof – dr Katarzyna Kuczyńska.

 

27 stycznia - Szkoła w mieście w WTW

 

Zaczęliśmy współpracę z wrocławskimi szkołami w ramach programu Szkoła w mieście. Pierwsze zajęcia warsztatowe z uczniami Gimnazjum nr 29 poprowadził Michał Szwed - aktor, a o historii teatru opowiedziała Tatiana Drzycimska - rzecznik prasowa.

 

27 stycznia - Spotkanie z realizatorami

 

Po pierwszym spektaklu Silesia, Silentia z angielskimi napisami, zaprosiliśmy naszą zagraniczną publiczność na spotkanie z realizatorami - reżyserem Markiem Fiedorem i zespołem aktorskim, które w całości było tłumaczone na język angielski.

 

13 stycznia - Casting do spektaklu Skrzywienie kręgosłupa

 

Poszukujemy pięciu osób tańczących amatorsko lub profesjonalnie, które wystąpiłyby w spektaklu wg sztuki Ingrid Lausund Skrzywienie kręgosłupa (wieczór dla osób z wadą postawy) w reżyserii Natalii Sołtysik. Szukamy entuzjastów tańca towarzyskiego ciekawych pracy w teatrze. Nie stawiamy żadnych ograniczeń dotyczących wzrostu, wagi, budowy ciała, koloru włosów itp. Trzeba mieć tylko powyżej 25 lat. Próby odbywać się będą w drugiej połowie lutego 2017 w godzinach 18.00 - 22.00 w siedzibie teatru przy ul. Rzeźniczej 12 we Wrocławiu. Premiera planowana jest na 11 marca 2017 r. na Dużej Scenie. Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 71 / 358 89 01 lub drogą mailową  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na casting zapraszamy w środę 25 stycznia o godz. 17.00. 

 

11 stycznia - Odwołany spektakl

 

Szanowni Państwo, z powodu choroby aktora spektakl Tajemniczy ogród z dnia 10 stycznia został odwołany. W celu otrzymania zwrotu pieniędzy za zakupione bilety, prosimy o kontakt z kasą biletową tel. 71 | 358 89 22. Przepraszamy!

 

10 stycznia - Spektakle z angielskimi napisami

 

Od stycznia raz w miesiącu zapraszamy na spektakle z angielskimi napisami! Na początku zaprezentujemy Silesię, Silentię, 27 stycznia o godz. 19:00. czytaj więcej...

 

STARSZE WIADOMOŚCI

 

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us