Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

AKTUALNOŚCI

8 grudnia

Prapremiera spektaklu GROTOWSKI NON-FICTION autorstwa Krzysztofa Szekalskiego i zespołu aktorskiego w reżyserii Katarzyny Kalwat w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.
Spektakl powstaje w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, gdzie premiera odbędzie się 4 stycznia 2019 roku. czytaj więcej...

3 grudnia

Z okazji 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych zapraszamy na czytanie tekstu Artura Pałygi W PROMIENIACH w wykonaniu Ziny Kerste (reż. Katarzyna Braniecka). Czytanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 19.00 w DCF we Wrocławiu. Wstęp bezpłatny. Organizator: Teatr Kombinat.

15 listopada

 

Opublikowaliśmy repertuar na styczeń 2019 roku. Zagramy na Scenie na Strychu trzy spektakle - premierowo GROTOWSKI NON-FICTION Krzysztofa Szekalskiego (Koprodukcja z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu), SZABERPLAC, MOJA MIŁOŚĆ Szymona Bogacza oraz GARBUS Sławomira Mrożka. czytaj więcej>>

 

10 listopada

 

Intensywnie prowadzimy warsztaty teatralne w ośmiu szkołach na terenie Dolnego Śląska m. in. we Wrocławiu, Trzebnicy i Legnicy w ramach projektu JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT - dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

1 listopada

 

1-3 listopada aktorzy Wrocławskiego Teatru Współczesnego będą kwestować na pięciu wrocławskich cmentarzach na rzecz Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów. W imieniu podopiecznych Hospicjum z góry dziękujemy za wsparcie.

 

14 października

 

W galerii Awangarda BWA Wrocław odbył się performans oparty o korespondencję dwojga wybitnych ludzi teatru, Marii i Edmunda Wiercińskich DOSŁOWNIE FIZYCZNY SKURCZ SERCA w reżyserii Marzeny Sadochy.

 

25 września

 

Zapraszamy dziennikarzy na próbę medialną najnowszej premiery WTW - GARBUSA Sławomira Mrożka w reż. Marka Fiedora. Odbędzie się ona w Teatrze Muzycznym Capitol na Scenie Ciśnień we wtorek, 25 września - o godz. 13.00. Od godz. 12.45 Tatiana Drzycimska - rzecznik prasowy WTW - będzie czekać na dziennikarzy z materiałami prasowymi.

 

6 września

 

Rozpoczynamy kolejny etap projektu edukacyjnego JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młodzi ludzie, w wieku od 13 do 18 lat, z siedmiu szkół wrocławskich oraz z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy wezmą udział w warsztatach z psychologiem, filozofem, opiekunem medycznym, specjalistą od komunikacji między ludźmi, odbędą wolontariat w hospicjum lub domu opieki. Partnerami projektu są wrocławskie Hospicjum Bonifratrów, Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu oraz Radio Wrocław.

 

Na zakończenie projektu uczestnicy przygotują pod opieką aktorów WTW krótkie spektakle i słuchowiska radiowe oraz wystawę zdjęć dokumentujących ich powstawanie.

 

MKiDN

 

 

5 września 


Wrocławski Teatr Współczesny poszukuje studentki/studenta do pracy w kasie biletowej w weekendy. Chętnych prosimy o wysyłanie zgłoszeń i cv na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

3 września

 

Ruszyła sprzedaż biletów online. Kasa Wrocławskiego Teatru Współczesnego wznowi sprzedaż biletów 18 września [wtorek] - na 2 tygodnie przed premierą GARBUSA Sławomira Mrożka w reżyserii Marka Fiedora. Kasa WTW czynna będzie od wtorku do soboty od godz. 12.00 do 19.00. Szczegółowe informacje w dni powszednie od godz. 9.00 do 16.00: tel. 71 / 358 89 41.

 

31 sierpnia

 

Na festiwalu Sopot non fiction o godz. 18.15 połączone ekipy aktorów Teatru im. Kochanowskiego w Opolu i Wrocławskiego Teatru Współczesnego zaprezentują efekty swojej tygodniowej rezydencji artystycznej we współpracy z reżyserką Katarzyną Kalwat. Na grudzień planowana jest premiera spektaklu GROTOWSKI NON FICTION realizowana jako koprodukcja wrocławsko-opolska. "Fascynuje nas zarówno Grotowski jako osoba odarta z mitu, jak i wielki reformator, twórca teatru ubogiego - wyznaje reżyserka. W naszej pracy chcielibyśmy zderzyć powszechne przekonania na temat metod pracy Grotowskiego ze wspomnieniami jego aktorów. W trakcie prób zamienimy się w członków eksperymentalnej grupy badawczej, w skład której wejdą zarówno aktorzy teatralni młodego pokolenia, jak i aktorzy teatru Grotowskiego. Następnie na oczach widzów w oparciu o materiał zebrany podczas pracy z aktorami dokonamy rekonstrukcji procesu prób. Na spektakl będą się składać zarówno krytyczne polemiki prowadzone między aktorami, rekonstrukcje fragmentów spektakli, performansy".

 

25 sierpnia

 

W ramach programu Wyspa na weekend Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza w sobotę 25 sierpnia na PLENEROWE WARSZTATY TEATRALNE prowadzone przez aktorki WTW na Wyspie Słodowej we Wrocławiu:

13.00 - Anna Kieca //
15.00 - Maria Kania //
17.00 - Beata Rakowska.

Każdy warsztat potrwa nie więcej niż 90 minut. W programie - rozgrzewka ruchowa praktykowana przez aktorów, ćwiczenia dykcyjne, zabawy teatralne, które rozwijają kreatywność i dodają odwagi przy wystąpieniach publicznych. Warsztaty adresowane są do młodzieży i dorosłych. Dzieci mogą towarzyszyć rodzicom.

 

 

10 lipca

 

List w sprawie przyszłości Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego:

 

W związku z zapowiadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamiarem ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego wyrażamy zdecydowane poparcie dla obecnej dyrektor Doroty Buchwald i kształtu prowadzonej przez nią instytucji.


Instytut Teatralny służy całemu środowisku teatralnemu, jest instytucją otwartą, przyjazną i różnorodną. To niezwykle istotne dla polskiego teatru miejsce, w którym dba  się o jego pamięć, rozwijając najbardziej kompleksowy i nowoczesny system dokumentacji życia teatralnego w Europie, ale także stawia najważniejsze pytania o przyszłość tej sztuki w jej estetycznym, społecznym i instytucjonalnym kształcie.  Od lat Instytut Teatralny stanowi centrum debaty o polskim teatrze i jego ośrodek życia intelektualnego. To tu powstała i rozwinęła się odnowiona idea pedagogiki teatralnej, tu stworzone zostały największy portal teatralny www.e-teatr.pl i innowacyjna elektroniczna Encyklopedia Teatru Polskiego, tu zainicjowano wiele fundamentalnych projektów badawczych i publikacji. Lista osiągnięć Instytutu Teatralnego jest bardzo długa, są na niej liczne inicjatywy naukowe, popularyzatorskie i artystyczne, a także od lat prowadzone ogólnopolskie programy służące promocji teatru i jego większej dostępności. Rozwijany tu dialog wokół teatru i jego spraw jest przy tym otwarty na różne środowiska, głosy i poglądy – i otwarcie to, podobnie jak wyjątkowe połączenie profesjonalizmu i przyjaznej bliskości, są niewątpliwymi zasługami Doroty Buchwald. Jako współinicjatorka Instytutu, współtworząca jego kształt od początku działalności wielokrotnie dowiodła, że potrafi łączyć różne środowiska, postawy i poglądy; jest nie tylko merytorycznie, ale także osobowościowo uosobieniem autorskiej idei Instytutu jako miejsca otwartego, stanowiącego platformę współpracy całego środowiska.


Rozmawiając o przyszłości Instytutu Teatralnego trzeba bowiem pamiętać, że – jak żadna inna tego typu ekspercka, centralna instytucja – powstał on w wyniku oddolnej inicjatywy, dzięki staraniom i determinacji środowiska, w odpowiedzi na potrzeby zdefiniowane przez ludzi teatru, a zarazem od początku wiele z podejmowanych tu działań miało charakter autorski – było i jest efektem determinacji i pasji tworzącego Instytut zespołu. Zachowanie autonomii i charakteru tej wyjątkowej instytucji jest postulatem środowiska teatralnego i ludzi kultury – wszystkich, którzy sygnują ten list. Dorota Buchwald gwarantuje realizację tego postulatu. Dlatego z całą mocą popieramy jej starania o możliwość kontynuacji pracy na rzecz polskiego teatru w roli szefowej Instytutu Teatralnego.


List można podpisywać, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

3 czerwca

 

Na Dużej Scenie WTW zagraliśmy RADIO ARMAGEDDON. TRANSMISJĘ Jakuba Żulczyka w reżyserii Tomasza Hynka po raz ostatni. Publiczność pożegnała spektakl owacją na stojąco!

 

 

21 maja

 

Malina Prześluga na Dużej Scenie WTW. Zapraszamy o godzinie 19.00 na projekcję spektaklu telewizyjnego NIE MA - na podstawie sztuki nagrodzonej w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU - w reżyserii Natalii Sołtysik zreazlizowanego przez Teatrotekę.

 

 

19 maja

 

Na Dużej Scenie WTW odbędzie się prapremiera spektaklu PANI FURIA Grażyny Plebanek w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Sztuka została nagrodzona w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

 

17 maja

 

Zagramy GENIALNĄ PRZYJACIÓŁKĘ Eleny Ferrante w reż. Weroniki Szczawińskiej podczas 58. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Sztuka bierze udział w konkursie. 17 maja o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

 

15 maja

 

Zapraszamy dziennikarzy na próbę medialną prapremiery PANI FURII Grażyny Plebanek w reżyserii Krzysztofa Czeczota we wtorek 15 maja o godzinie 10:30. Po pokazie będzie możliwość przeprowadzenia rozmowy z realizatorami i aktorami. Od 10:15 czeka na Państwa Tatiana Drzycimska z materiałami prasowymi.

 

23 kwietnia

 

Gościliśmy w WTW uczniów Liceum Ogólnokształcące nr VIII we Wrocławiu im. Bolesława Krzywoustego, którzy wraz z Michałem Szwedem ćwiczyli precyzję ruchu, grając w pantomimiczny głuchy telefon. Drugą częścią warsztatów było zwiedzanie Teatru od kulis i zapoznanie się z jego historią.

 

16 kwietnia

 

Z okazji Dnia Teatru Publicznego 12 maja zagramy dla Was GENIALNĄ PRZYJACIÓŁKĘ Eleny Ferrante w reż. Weroniki Szczawińskiej o godzinie 19.00 na Scenie na Strychu. Bilet będzie kosztować tylko 300 groszy i będzie można go kupić dokładnie 12 maja od godziny 12:00 w kasie WTW przy ul. Rzeźniczej. Prosimy pamiętać, że jedna osoba może zakupić wyłącznie 2 bilety.

 

12 kwietnia

 

Odbyły warsztaty wprowadzające do spetaklu Silesia Silentia Lidii Amejko. Uczniowie wrocławskiej "Ekoli" tworzyli własne scenariusze, wykorzystując pozornie niezwiązane ze sobą motywy ze spektaklu.

 

28 marca 2018

Drodzy Widzowie, w związku ze Świętami Wielkiej Nocy do naszych kas zapraszamy w nastepujacych godzinach:

29 marca [czwartek] - 12.00-19.00
30 marca [piatek] - nieczynna
31 marca [sobota] - nieczynna
01 kwietnia [niedziela] - nieczynna
02 kwietnia [poniedziałek] - nieczynna
03 kwietnia [wtorek - 12.00-19.00

 

25 marca 2018

 

Aktorzy na widowni, a pracownicy zza kulis - na scenie, w światłach reflektorów. Do tej jednorazowej zamiany ról dojdzie podczas obchodów jubileuszu sceny dramatycznej przy ul. Rzeźniczej 12. Siedemdziesiąt sezonów temu Teatr Lalki i Aktora dał tu premierę BIEDULKI Anny Świrszczyńskiej w reżyserii Izy Kunickiej - bliskiej współpracownicy Juliusza Osterwy. 25 marca, tuż przed Dniem Teatru BIEDULKA w wykonaniu nie-aktorów, w reżyserii Tomasza Hynka rozpocznie nie-konwencjonalny jubileuszowy wieczór, zostanie też otwarta wystawa malarstwa, grafiki, scenografii i kostiumów, rękodzieła oraz fotografii, prezentująca pasje i talenty naszych kolegów, którzy na co dzień w teatrze zajmują się oświetleniem, charakteryzacją, opieką nad rekwizytami, maszynerią sceny. Na zakończenie zagra zespół UnAssigned. 

 

14 marca 2018

 

Zaczęliśmy próby do nowej prapremiery PANI FURIA Grażyny Plebanek - dramatu nagrodzonego w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU - w reżyserii Krzysztofa Czeczota. "Sztuka PANI FURIA to historia trudnej relacji córki z ojcem. Eddie, gawędziarz z Kinszasy, przyjeżdża razem z rodziną do Belgii. Z prób zakorzenienia się nikt z rodziny nie wychodzi zwycięsko" - mówi Plebanek.

 

5 marca 2018

 

Uczniowie gimnazjum nr 39 z Wrocławia weźmą udział w warsztatach w ramach programu SZKOŁA W MIEŚCIE. Czekają na nich zwiedzanie teatru od kulis oraz specjalne zajęcia z aktorami.

 

1 lutego 2018

 

Rozpoczynamy nabór grup do II edycji programu edukacyjnego JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT adresowanego do młodzieży w wieku 13-18 lat. Będzie to cykl interdyscyplinarnytch warsztatów inspirowanych spektaklem PIDŻAMOWCY w reż. Marcina Libera. Planujemy wizyty w Hospicjum Bonifratrów i wrocławskim Centrum Usług Socjalnych, warsztaty z psychologami, filozofami, ratownikami medycznymi, a także pracę z aktorami, dziennikarzami, fotografami i realizatorami radiowymi, która zakończy się prezentacją krótkich spektakli i słuchowisk radiowych oraz wystawą zdjęć dokumentujących ich powstawania.
Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 697 858 629

 

12 stycznia 2018

 

Odwiedzili nas uczniowie LO XVI z Poznania, którzy podczas warsztatów wprowadzających do NAUKI CHODZENIA tworzyli kolaże literackie, plastyczne i teatralne.

 

4 stycznia 2018

 

Zapraszamy na ostatnie pokazy spektaklu WALENTINA. THE LAST HUMAN DOG 7, 9, 13 i 14 stycznia. 13.01.2018 przedstawienie będzie prezentowane z angielskimi napisami.

 

 

12 grudnia 2017

 

Rozpoczęły się próby do spektaklu GENIALNA PRZYJACIÓŁKA na podstawie tetralogii neapolitańskiej Eleny Ferrante w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Polską prapremierę planujemy 17 lutego 2018 roku na Scenie na Strychu.

 

 

10 grudnia

 

Zagraliśmy SILESIĘ, SILENTIĘ z audiodeskrypcją i napisami. Na osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu czekało 90 bezpłatnych wejściówek. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

28 listopada

 

We wtorek, 28 listopada 2017 zmarł aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego Edward Kalisz. Od kilku lat ciężko chorował. Aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Był absolwentem wrocławskiej filii PWST w Krakowie, w zespole WTW pracował od 2011 roku. Przez wiele lat grał w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze w spektaklach Aliny Obidniak, Krystiana Lupy i Mikołaja Grabowskiego. Współpracował także m.in. z Krystyną Meissner, Piotrem Siekluckim i Andrzejem Ficowskim. Przez kolejne lata działał w zespole Teatru Kalambur. Występował również we wrocławskiej Operetce i Teatrze Komedia. Był przez wiele lat pedagogiem XIV LO. Pomysłodawca Przeglądu Kultury Szkół Średnich "Przekrę", twórca Sceny Młodzieżowej. Założyciel Stowarzyszenia K-O-T [Kultura, Oświata, Teatr] oraz Teatru Małego we Wrocławiu. W życiu trzymał się zasady, że człowiek jest wart tyle, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi.

  

23 listopada 

 

Nauczycielki z Dolnego Śląska wzięły udział w warsztatach realizowanych we współpracy z dolnośląskim ODN-em pt. NIE BĄDŹ PANNĄ NIKT. W trakcie warsztatów powstają scenariusze lekcji teatralnych. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

22 listopada

 

Zapraszamy na ZAMEK Franza Kafki z angielskimi napisami. Po spektaklu zapraszamy widzów na spotkanie z aktorami.

 

16 listopada

 

Zagramy ZAKUP Z DOSTAWĄ NA MIEJSCE z audiodeskrypcją. Darmowe wejściówki dla osób z dysfunkcjami wzroku. Rezerwacja biletów pod numerem: 71 358 8 920 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Projekt we współpracy z Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

27 października

 

Szanowni Państwo, z przyczyn niezależnych od teatru odwołane zostały spektakle listopadowe POCZEKALNIA 6-2-0. Kasa zwraca pieniądze za bilety do 5 listopada 2017. Przepraszamy za utrudnienia!

 

24 października

 

Licealiści z Kępna wzięli udział w specjalnych warsztatach wprowadzających do spektaklu Paternoster Helmuta Kajzara w reż. Marka Fiedora, które przeprowadziła Katarzyna Migdałowska. Uczniowie mieli okazję zaprezentować samodzielnie skontruowane scenki teatralne, analizowali biografię autora dramatu oraz przyjrzeli się różnym znaczeniom słowa 'paternoster'.

 

 

14 października

 

Angielskie napisy do spektaklu SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA Ingrid Lausund. Zagramy 14 września o 19:00 na Dużej Scenie. Tym razem wykorzystamy dwa duże ekrany, które ułatwią czytanie napisów.

 

24 września

 

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Łucji Burzyńskiej - aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym zagrała m. in. w Kalece z Inishmaan w reż. Iwony Kempy, Senacie Belzebuba Witkiewicza w reżyserii Pawła Szkotaka, Cafe Panica w reż. Łukasza Czuja, Księdze Hioba w reż. Piotra Cieplaka, w Nakręcanej Pomarańczy w reż. Jana Klaty,Uciekającym Samolocie w reż. Jarosława Tumidajskiego, ...np. Majakowski w reż. Krystyny Meissner, Pułapce Tadeusza Różewicza w reż. Gabriela Gietzkyego.

Marek Fiedor - dyrektor Wrocławskiego Teatru Współczesnego - wraz z całym zespołem składa wyrazy najszczerszego wspóczucia i smutku Rodzinie i Bliskim.

 

19 września

Zaprosiliśmy dziennikarzy na konferencję prasową i próbę medialną z okazji nowego sezonu teatralnego 2017/2018, na której zaprezentowaliśmy fragment prapremiery spektaklu Szaberplac, moja miłość Szymona Bogacza w reżyserii Tanji Miletić. Przedstawiliśmy też naszą propozycję na najbliższe miesiące. Będą to trzy prapremiery - Pidżamowcy Mariusza Sieniewicza (tekst wyróżniony w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU) w reżyserii Marcina Libera, Genialna przyjaciółka Eleny Ferrante (scenariusz powstał na podstawie tetralogii neapolitańskiej włoskiej pisarki) w reżyserii Weroniki Szczawińskiej oraz Pani Furia Grażyny Plebanek (debiut dramaturgiczny wyróżniony w II Konkursie Dramaturgczinym STREFY KONTAKTU) w reżyserii Krzysztofa Czeczota. czytaj więcej...

 

19 września

Osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu zapraszamy po odbiór darmowych wejściówek na spektakl PANNA NIKT Tomka Tryzny z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Współpracujemy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka. Posłuchaj audiowstępu: https://www.youtube.com/watch?v=dIYE_xZozGc i obejrzyj zapowiedź w PJM: https://www.youtube.com/watch?v=x2p_lD3DogA. Wejściówki do odbioru w kasie WTW. Telefon: 71 358 8 920 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Projekt dofinansowano ze środku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

10 września

Rodziców z pociechami zapraszamy do Teatru dla Rodziców. 10 września zagramy dla Was GARNITUR PREZYDENTA Maliny Prześlugi. Kiedy Wy będziecie oglądać spektakl, my zaopiekujemy się Waszym dzieckiem w specjalnie przygotowanej sali zabaw. Bilety można zamawiać online: http://194.181.148.35/Rezerwacja/Default.aspx?event_id=1770&typetran=0&returnlink=~/mvc/pl?sort=Flow&date=2017-09

 

2-3 września

Na specjalne życzenie naszych widzów DOPPELGANGER Sandry Szwarc w reżyserii Jacka Poniedziałka zagramy ponownie! 2-3 września na Dużej Scenie o godzinie 19:15. Zapraszamy!

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety