Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

AKTUALNOŚCI

1 lutego 2018

 

Rozpoczynamy nabór grup do II edycji programu edukacyjnego JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT adresowanego do młodzieży w wieku 13-18 lat. Będzie to cykl interdyscyplinarnytch warsztatów inspirowanych spektaklem PIDŻAMOWCY w reż. Marcina Libera. Planujemy wizyty w Hospicjum Bonifratrów i wrocławskim Centrum Usług Socjalnych, warsztaty z psychologami, filozofami, ratownikami medycznymi, a także pracę z aktorami, dziennikarzami, fotografami i realizatorami radiowymi, która zakończy się prezentacją krótkich spektakli i słuchowisk radiowych oraz wystawą zdjęć dokumentujących ich powstawania.
Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | 697 858 629

 

12 stycznia 2018

 

Odwiedzili nas uczniowie LO XVI z Poznania, którzy podczas warsztatów wprowadzających do NAUKI CHODZENIA tworzyli kolaże literackie, plastyczne i teatralne.

 

4 stycznia 2018

 

Zapraszamy na ostatnie pokazy spektaklu WALENTINA. THE LAST HUMAN DOG 7, 9, 13 i 14 stycznia. 13.01.2018 przedstawienie będzie prezentowane z angielskimi napisami.

 

 

12 grudnia 2017

 

Rozpoczęły się próby do spektaklu GENIALNA PRZYJACIÓŁKA na podstawie tetralogii neapolitańskiej Eleny Ferrante w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Polską prapremierę planujemy 17 lutego 2018 roku na Scenie na Strychu.

 

 

10 grudnia

 

Zagraliśmy SILESIĘ, SILENTIĘ z audiodeskrypcją i napisami. Na osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu czekało 90 bezpłatnych wejściówek. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

28 listopada

 

We wtorek, 28 listopada 2017 zmarł aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego Edward Kalisz. Od kilku lat ciężko chorował. Aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Był absolwentem wrocławskiej filii PWST w Krakowie, w zespole WTW pracował od 2011 roku. Przez wiele lat grał w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze w spektaklach Aliny Obidniak, Krystiana Lupy i Mikołaja Grabowskiego. Współpracował także m.in. z Krystyną Meissner, Piotrem Siekluckim i Andrzejem Ficowskim. Przez kolejne lata działał w zespole Teatru Kalambur. Występował również we wrocławskiej Operetce i Teatrze Komedia. Był przez wiele lat pedagogiem XIV LO. Pomysłodawca Przeglądu Kultury Szkół Średnich "Przekrę", twórca Sceny Młodzieżowej. Założyciel Stowarzyszenia K-O-T [Kultura, Oświata, Teatr] oraz Teatru Małego we Wrocławiu. W życiu trzymał się zasady, że człowiek jest wart tyle, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi.

  

23 listopada 

 

Nauczycielki z Dolnego Śląska wzięły udział w warsztatach realizowanych we współpracy z dolnośląskim ODN-em pt. NIE BĄDŹ PANNĄ NIKT. W trakcie warsztatów powstają scenariusze lekcji teatralnych. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

22 listopada

 

Zapraszamy na ZAMEK Franza Kafki z angielskimi napisami. Po spektaklu zapraszamy widzów na spotkanie z aktorami.

 

16 listopada

 

Zagramy ZAKUP Z DOSTAWĄ NA MIEJSCE z audiodeskrypcją. Darmowe wejściówki dla osób z dysfunkcjami wzroku. Rezerwacja biletów pod numerem: 71 358 8 920 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Projekt we współpracy z Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

27 października

 

Szanowni Państwo, z przyczyn niezależnych od teatru odwołane zostały spektakle listopadowe POCZEKALNIA 6-2-0. Kasa zwraca pieniądze za bilety do 5 listopada 2017. Przepraszamy za utrudnienia!

 

24 października

 

Licealiści z Kępna wzięli udział w specjalnych warsztatach wprowadzających do spektaklu Paternoster Helmuta Kajzara w reż. Marka Fiedora, które przeprowadziła Katarzyna Migdałowska. Uczniowie mieli okazję zaprezentować samodzielnie skontruowane scenki teatralne, analizowali biografię autora dramatu oraz przyjrzeli się różnym znaczeniom słowa 'paternoster'.

 

 

14 października

 

Angielskie napisy do spektaklu SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA Ingrid Lausund. Zagramy 14 września o 19:00 na Dużej Scenie. Tym razem wykorzystamy dwa duże ekrany, które ułatwią czytanie napisów.

 

24 września

 

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Łucji Burzyńskiej - aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym zagrała m. in. w Kalece z Inishmaan w reż. Iwony Kempy, Senacie Belzebuba Witkiewicza w reżyserii Pawła Szkotaka, Cafe Panica w reż. Łukasza Czuja, Księdze Hioba w reż. Piotra Cieplaka, w Nakręcanej Pomarańczy w reż. Jana Klaty,Uciekającym Samolocie w reż. Jarosława Tumidajskiego, ...np. Majakowski w reż. Krystyny Meissner, Pułapce Tadeusza Różewicza w reż. Gabriela Gietzkyego.

Marek Fiedor - dyrektor Wrocławskiego Teatru Współczesnego - wraz z całym zespołem składa wyrazy najszczerszego wspóczucia i smutku Rodzinie i Bliskim.

 

19 września

Zaprosiliśmy dziennikarzy na konferencję prasową i próbę medialną z okazji nowego sezonu teatralnego 2017/2018, na której zaprezentowaliśmy fragment prapremiery spektaklu Szaberplac, moja miłość Szymona Bogacza w reżyserii Tanji Miletić. Przedstawiliśmy też naszą propozycję na najbliższe miesiące. Będą to trzy prapremiery - Pidżamowcy Mariusza Sieniewicza (tekst wyróżniony w II Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU) w reżyserii Marcina Libera, Genialna przyjaciółka Eleny Ferrante (scenariusz powstał na podstawie tetralogii neapolitańskiej włoskiej pisarki) w reżyserii Weroniki Szczawińskiej oraz Pani Furia Grażyny Plebanek (debiut dramaturgiczny wyróżniony w II Konkursie Dramaturgczinym STREFY KONTAKTU) w reżyserii Krzysztofa Czeczota. czytaj więcej...

 

19 września

Osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu zapraszamy po odbiór darmowych wejściówek na spektakl PANNA NIKT Tomka Tryzny z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Współpracujemy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka. Posłuchaj audiowstępu: https://www.youtube.com/watch?v=dIYE_xZozGc i obejrzyj zapowiedź w PJM: https://www.youtube.com/watch?v=x2p_lD3DogA. Wejściówki do odbioru w kasie WTW. Telefon: 71 358 8 920 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Projekt dofinansowano ze środku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

10 września

Rodziców z pociechami zapraszamy do Teatru dla Rodziców. 10 września zagramy dla Was GARNITUR PREZYDENTA Maliny Prześlugi. Kiedy Wy będziecie oglądać spektakl, my zaopiekujemy się Waszym dzieckiem w specjalnie przygotowanej sali zabaw. Bilety można zamawiać online: http://194.181.148.35/Rezerwacja/Default.aspx?event_id=1770&typetran=0&returnlink=~/mvc/pl?sort=Flow&date=2017-09

 

2-3 września

Na specjalne życzenie naszych widzów DOPPELGANGER Sandry Szwarc w reżyserii Jacka Poniedziałka zagramy ponownie! 2-3 września na Dużej Scenie o godzinie 19:15. Zapraszamy!

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety