Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

SILESIA, SILENTIA - szukając miejsca dla wolności

"Dużo w tej sztuce odniesień, tematów, pojedynczych myśli: o stworzeniu, o niedoskonałości człowieka, o historii, o jednostkowej przeszłości i o mieście, które przeszło całkowite przeobrażenie. Amejko nie koncentruje się na tym, co było, ale idzie dalej – pokazuje miasto, na początku kopane i niszczone przez mieszkańców, które dąży do harmonii między tym, co kiedyś, a tym, co dziś. Na koniec, przy kubku z kawą, Kobieta opowiada Krawcowi o drodze, którą wybrało pokolenie dzieci przesiedleńców.

Tekst Lidii Amejko zachwyca głębią znaczeń i niebywałą wyobraźnią językową. Nie ustępuje mu inscenizacja. Aktorzy poprowadzeni przez Marka Fiedora poradzili sobie świetnie z niełatwym tekstem. Zobaczyliśmy Jerzego Senatora jako Pabla Picassa, Renata Kościelniak zagrała Irene Joliot-Curie, w Aleksandra Fadiejewa wcielił się Michał Szwed, a w Marię Dąbrowską – Elżbieta Golińska. Zofią Nałkowską była Irena Rybicka. Maciej Tomaszewski – bardzo dobry w roli profesora Dia-Mata. Nie zawiedli też aktorzy, grający głównych bohaterów – Maciej Kowalczyk i Aleksandra Dytko. Kreacje aktorskie dopełnia grana na żywo przez Grzegorza Ziołę muzyka. I choć można inaczej od Lidii Amejko patrzeć na konflikt materii i ducha, to warto ten spektakl zobaczyć, by posłuchać pięknego języka, zanurzyć się w konsekwentnie prowadzoną opowieść i doświadczyć teatru, który jest dla widzów, a nie dla twórców".

 

Agnieszka Kołodyńska, Wroclaw.pl

 

Sztuka Silesia, Silentia otrzymała trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym wtw://strefy_kontaktu 2016, którego organizatorami byli Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław. czytaj więcej...

 

 

2 szary ciemniejszy1 szary ciemniejszy4 szary ciemniejszy NO PHOTO
bilety
miejsca
nienumerowane
godzina
100 min.
bez przerwy
duza scena szary
Scena na Strychu
prapremiera:
23 stycznia 2016
       
9 maja wtorek 19:00 kup bilet pomaranczowy
10 maja środa 19:00 kup bilet pomaranczowy
11 maja czwartek 19:00 kup bilet pomaranczowy

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us