Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

NIE TRZEBA - pożegnanie z tytułem

NIE TRZEBA - pożegnanie z tytułem fot. Natalia Kabanow

Grigorij Perelman to wybitny współczesny rosyjski matematyk. Przez media postrzegany jest jako ekscentryk, który porzucił uczelnie rosyjskie i amerykańskie, oryginał nieobcinający włosów i paznokci, dziwak mieszkający z karaluchami, pomyleniec unikający rozgłosu, wariat, który nie przyjął "matematycznego nobla" i nagrody w wysokości miliona dolarów. Ta ostania informacja jest najszerzej komentowana. Zapewne dlatego że dla przeciętnego człowieka jest równie niezrozumiała jak hipoteza Poincarégo i jej dowód.

 


Punktem wyjścia spektaklu jest spotkanie Perelmana i młodej reżyserki, która pragnie uczynić go bohaterem swojego przedstawienia. Usiłując wydobyć od zamkniętego w sobie, wycofanego geniusza odpowiedzi na dręczące ją pytania bada bezmiar jego samotności i docieka, jaką cenę zapłacić trzeba za zrozumienie Wszechświata. Pojawia się pytanie, czy mądrość, wiedza, zgłębienie tajemnic nieskończoności rzeczywiście warte są utraty realacji międzyludzkich.

 2 szary ciemniejszy8 stroboskopowe szary ciemniejszy NO PHOTO1 szary ciemniejszy4 szary ciemniejszy
bilety
miejsca

nienumerowane   
godzina
100 min.

bez przerwy
duza scena szary
Scena na Strychu

 

18 stycznia  czwartek 19.00  04 kup bilet
20 stycznia  sobota 19.00  04 kup bilet
21 stycznia  niedziela 18.00  04 kup bilet

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety