Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

PATERNOSTER - senny koszmar o lękach i pragnieniach

Paternoster rozgrywa się nie we śnie lecz w wyobraźni. Sen wciąga śniącego w swą rzeczywistość niezależnie od jego woli a wyobrażanie sobie czegoś jest świadomym aktem woli. Wszak Józio mówi: "Projektowałem sny. Nie miałem odwagi ich śnić". Wyobrażam sobie, że jestem w domu i oto jestem. Opowiadam sobie w myśli jakąś historię a wyobraźnia i pamięć podsuwają mi odpowiednie obrazy. Paternoster jest projekcją snu - swoistą grą z pamięcią i wyobraźnią.

 

Józio zdobył w „wielkim świecie” sławę i pieniądze, zrobił artystyczną karierę i spełnił się jako twórca. A jednak wraca. Wraca w nadziei odzyskania spokoju i równowagi ducha, w nadziei znalezienia odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość, o sens i treść relacji określających jego „bycie wśród” ludzi. Jak w dzieciństwie, pragnie skryć się w cieniu ojcowskiego autorytetu i miłości matczynej, chce być bezpieczny i niewinny.

 

2 szary ciemniejszy NO PHOTO1 szary ciemniejszy4 szary ciemniejszy
bilety
miejsca 
nienumerowane   
godzina
105 min.
bez przerwy
duza scena szary
Scena na Strychu

premiera: 14 czerwca 2014    

 

24 paź wt 19:00  kup bilet pomaranczowy

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us