Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

12 maja BILET ZA 300 gr - GENIALNA PRZYJACIÓŁKA

Z okazji Dnia Teatru Publicznego 12 maja zagramy dla Was GENIALNĄ PRZYJACIÓŁKĘ Eleny Ferrante w reż. Weroniki Szczawińskiej o godzinie 19.00 na Scenie na Strychu. Bilet będzie kosztować tylko 300 groszy i będzie można go kupić dokładnie 12 maja od godziny 12:00 w kasie WTW przy ul. Rzeźniczej. Prosimy pamiętać, że jedna osoba może zakupić wyłącznie 2 bilety.

Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

 

"Weronika Szczawińska wraz z szóstką aktorów tchnęła teatralny rozmach w adaptację prozy anonimowego włoskiego twórcy. Widowisko przerosło tekst, a tak właśnie powinno być w teatrze. Wydestylowanie i zrobienie czegoś nadzwyczajnego z tetralogii Eleny Ferrante stanowi ogromny sukces".

Jarosław Klebaniuk, teatrdlawas.pl 

 

 

Historia życia Eleny – i historia jej przyjaźni z Lilą – to bezkompromisowa i przewrotna wariacja na temat powieści formacyjnej, z główną bohaterką zamiast bohatera, osadzona w realiach tyleż malowniczych [Neapol], co prozaicznych [portret klasowego społeczeństwa z wykluczeniem w tle]. Opowieść porywająca, ale przede wszystkim zawstydzająco szczera, zrywająca z idealizacją na rzecz bezlitosnej introspekcji.

 

04 wiecej o spektaklu

 

2 szary ciemniejszy NO PHOTO4 szary ciemniejszy1 szary ciemniejszy

godzina


110 minut
[bez przerwy]

bilety
miejsca

nienumerowane
duza scena szary
Scena na Strychu

prapremiera polska: 17 lutego 2018

 

  MKiDN                          it_15lat___Light_mini.jpg

 

 

 

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety