Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Error:
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

DOPPELGANGER powraca na scenę WTW

Na życzenie publiczności Wrocławski Teatr Współczesny powtórzy we wrześniu jeden z pokazów z zakończonej właśnie drugiej edycji Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania.

DOPPELGANGER Sandry Szwarc w reżyserii Jacka Poniedziałka, w mistrzowskim wykonaniu Adama Ferencego zagramy 2 i 3 września [sob. i niedz.] o godz. 19.15. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła.

"Do napisania DOPPALGANGER zainspirował mnie temat bliźniąt i różnorakich zjawisk związanych z posiadaniem, bądź nieposiadaniem rodzeństwa bliźniaczego – mówi autorka, Sandra Szwarc. – Wiele jest dobrze udokumentowanych, fascynujących historii osób dotkniętych tzw. syndromem twinless twin (bliźniaka – bez bliźniaka). W relacjach tych osób uderzająca jest siła i stopień złożoności więzi pomiędzy rodzeństwem, porównywalna chyba tylko do połączeń nerwowych pomiędzy poszczególnymi organami ciała. I tak jak utracona dłoń, utracony bliźniak pozostawia po sobie ból fantomowy, który jest (którego nie ma?) do końca życia”. Jak podaje Wikipedia – Doppelgänger to istota fikcyjna, duch-bliźniak żyjącej osoby; czarny charakter, mający zdolność pojawiania się w dwóch miejscach jednocześnie. „Autorka, która urodziła się w roku wielkich przemian w Europie i w Polsce (1989), nie wymienia prawdziwych imion, nazw geograficznych ani dat, jednak już po kilku zdaniach orientujemy się, kogo ma na myśli – mówi reżyser, Jacek Poniedziałek. – Kogo, a przede wszystkich co. Według mnie tym czymś jest zbiorowa hipnoza, a może nawet obłęd, w który popadamy pod przemożnym wpływem nieszczęśnika, posiadającego potężną destrukcyjną moc”.

 

2 września sobota 19:15 Duża Scena  kup bilet pomaranczowy
3 września niedziela 19:15 Duża Scena  kup bilet pomaranczowy

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us