Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

09

Marzena Sadocha DOSŁOWNIE FIZYCZNY SKURCZ SERCA

 

opis

 

W galerii Awangarda BWA Wrocław 14 października o godzinie 19.00 odbędzie się performans w reżyserii Marzeny Sadochy, który oparty jest o korespondencję dwojga wybitnych ludzi teatru, Marii i Edmunda Wiercińskich.

Dramatopisarka i reżyserka Marzena Sadocha przybliża swoją fascynacją historią tego małżeństwa:

Ta historia jest prawdziwa, ale już jej nie ma. Jak każda historia intymności jest tylko przez chwilę, a potem staje się fantazją. Listy Marii i Edmunda Wiercińskich czyta się z krępującym odczuciem wejścia w prywatność i rosnącą ciekawością mikroświata związku. Kończy przytłoczeniem. Dwoma tysiącami stron bliskości. Pomiędzy nimi: wojna, bieda, choroba i teatr. Dokument intymności. Można ją nazwać szlachetną i czułą. Jaka jest współczesna intymność? Ta, która nigdy nie będzie już zapisana w listach i wydana z przypisami. Istnieje tylko w wersji „now”. Za szybkami telefonów. Mieszka w aplikacjach i tam zostaje. Zadaniowa, intensywna, jeszcze bardziej prywatna.

Kiedy słucham „języka, którego już nie ma”, języka Wiercińskich, wiem, że to jeden z ostatnich zapisanych języków czułości. Wszystkie inne znikną. Nasze też. Razem z kolejną aplikacją. Dwie artystyczne wrocławskie pary, jedna zaczynająca wspólną pracę, druga przez całe życie pomiędzy wielkimi sukcesami i wielkimi porażkami. Blisko.

duza scena szary


pokaz:
14 października 2018 | g. 19.00
Awangarda BWA Wrocław |  ul. Wita Stwosza 32    

 

realizatorzy obsada
   
scenariusz | reżyseria: Marzena Sadocha Paulina Wosik
muzyka: Dariusz Jackowski Mariusz Bąkowski
taniec | asystent: Mateusz Czyczerski  
śpiew: Iwona Karbowska  

 

IMG 20181005 082659

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety