Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  Reportaż z Festiwalu Dramatu. STREFY KONTAKTU. Czytania - w TVP
CZE    
    Zapraszamy do obejrzenia reportażu z CZYTAŃ, które przygotowała TVP Wrocław. Emisje:
9 czerwca - piątek - 17:45
11 czerwca - niedziela - 18:55
12 czerwca - poniedziałek - 21:15
     
     
  Maciej Tomaszewski - przyjmuje rezerwacje
CZE     
   

W czwartek w godz. 12-14 odtwórca roli GWIAZDY -  Maciej Tomaszewski - będzie przyjmować rezerwacje na czerwcowe spektakle GWIAZDA.  Numer telefonu: 71 | 358 89 20. 

     
     
2-4   Festiwal Dramatu. STREFY KONTAKTU. Czytania
CZE     
   

Najnowsze polskie sztuki po raz pierwszy przed publicznością! Inscenizowane czytania pięciu spośród trzydziestu tekstów przysłanych na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU. O świecie, który nas osacza. Od ironicznych PRADZIADÓW Kuczoka po intymne i tajemnicze ALBO UMRZEĆ Tulli. A także: zapierający dech w piersiach DOPPELGANGER Szwarc w wykonaniu Adama Ferencego, KRYSZTAŁOWY PAŁAC Jakimiak – o tym, co można sobie jeszcze kupić i po co, NIE MA Prześlugi – miejskie wyobrażenia o wiejskim życiu. A na początek – dyplom studentów PWST – POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO Guśniowskiej – o miejscu, w którym nigdy nie byliście…

czytaj więcej...

     
     
23    Silesia, Silentia jedzie na R@Port
MAJ    
    23 maja zaprezentujemy spektakl Silesia, Silentia Lidii Amejko w reż. Marka Fiedora podczas gdyńskiego R@portu - Fesitawu Polskich Sztuk Współczesnych. Szczegóły na stronie R@portu:
czytaj więcej...
     
     
19   Panna Nikt w Faktach TVP
MAJ     
    W piątek 19 maja w wieczornych wydaniach FAKTÓW w TVP Wrocław - o godz. 19.30 i 21.30 - będzie można obejrzeć zapowiedź najbliższej prapremiery Wrocławskiego Teatru Współczesnego pt. PANNA NIKT w reż. Pawła Passiniego przygotowaną przez Annę Piskorowską.
     
     
16    Panna Nikt - konferencja prasowa 
MAJ     
    Zapraszamy dziennikarzy do WTW na konferencję prasową poświęconą Pannie Nikt Tomka Tryzny w reżyserii Pawła Passiniego, podczas której zaprezentujemy fragment spektaklu. Godzina 13:15, górne foyer WTW. 
     
     
13   Bilet do teatru za 500 gr
MAJ    
    13 maja w całej Polsce, obchodzić będziemy po raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. 97 teatrów publicznych z 38 polskich miast zagra spektakle w specjalnej cenie 500 groszy!
czytaj więcej...
     
     
21   Kultura Dostępna w WTW
KWI    
    Z radością ogłaszamy, że otrzymaliśmy dofinansowanie z programu Kultura Dostępna, co oznacza, że kolejne spektakle będą dostępne dla osób z dysfunkcjami wzroku lub słuchu. Projekt będziemy realizować we współpracy z Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka. 
     
     
13   Kasa WTW na Wielkanoc
KWI    
   

Szanowni Państwo, informujemy, że od 14 do 17 kwietnia kasa WTW będzie nieczynna - zapraszamy do zakupu biletów online.

     
     
5   GWIAZDA - z angielskimi napisami
KWI     
    Po spektaklu GWIAZDA z angielskimi napisami zaprosiliśmy polskich i obcojęzycznych widzów na spotkanie z Maciejem Tomaszewskim - odtwórcą głównej roli oraz z muzykami - Adamem Milwiw-Baronem i Pawłem Konikiewiczem. 
     
     
1   Gala STREF KONTAKTU - relacja w TV
KWI    
    Relację z Gali STREF KONTAKTU i fragmenty widowiska scenicznego złożonego z 7 nagrodzonych sztuk można obejrzeć w TVP Wrocław - 1 kwietnia [w sobotę] o 21:00 i TVP KULTURA - 3 kwietnia [w poniedziałek] o 16:20
     
     
28    Marek Fiedor w Radiu Wrocław
MAR     
    Dziś o godz. 20.05 w Radiu Wrocław, w programie Grzegorza Chojnowskiego "Wieczór z Kulturą" - rozmowa z dyrektorem WTW Markiem Fiedorem - podsumowanie II Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU.
     
     
24    II Konkurs STREFY KONTAKTU - wyniki
MAR    
    Siedmioro laureatów II Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU wyjedzie z Wrocławia z nagrodami o łącznej wartości 110 tysięcy złotych ufundowanymi przez Miasto Wrocław oraz Pawła Korczaka – prezesa firmy COMEX. Trzy spośród nagrodzonych dramatów zostaną zrealizowane na scenie w tym i w przyszłym sezonie. Pozostałe prezentowane będą w postaci czytań na początku czerwca 2017 r.
czytaj więcej...
   
     
23    Konferencja prasowa - II konkurs STREFY KONTAKTU
MAR     
    Zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której będzie możliwość porozmawiania z laureatami II konkursu STREFY KONTAKTU. Konferencja odbędzie się 24 marca o godz. 14:30 w foyer na I piętrze. 
     
     
15   

15 marca - II Konkurs STREFY KONTAKTU - rozstrzygnięty

MAR     
   

Znamy nazwiska siedmiorga Laureatów! Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali wręczenia nagród 24 marca 2017 r. 
czytaj więcej...

     
     
14   Próby do Panny Nikt
MAR     
    Zaczęliśmy pierwsze próby do nowego spektaklu Panna Nikt w reżyserii Pawła Passiniego na podstawie kultowej powieści Tomka Tryzny pod tym samym tytułem. Premiera w maju.
     
     
11    SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA
MAR    
    Premiera Skrzywienia kręgosłupa. Wieczór dla osób z wadą postawy autorstwa Ingrid Lausund na Dużej Scenie WTW. Kolejne spektakle do 16 marca. Zapraszamy!
     
     
7   Konferencja prasowa 
MAR    
    Na Dużej Scenie zaprezentowaliśmy dziennikarzom fragment premierowego spektaklu Ingrid Lausund Skrzywienie kręgosłupa w reżyserii Natalii Sołtysik. Materiały prasowe dostępne są u Tatiany Drzycimskiej - rzecznika prasowego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     
     
3   PREMIERA spotu TV
MAR    
    Dzisiaj premierowo pokazujemy spot telewizyjny do Skrzywienia kręgosłupa autorstwa Ingrid Lausund. Zapraszamy do oglądania.
obejrzyj: spot TV
   
     
21   Spotkanie z treserką - po KOTLINIE
LUT    
   

Zapraszamy na spotkanie z opiekuną naszych psich gwiazd - Gypsego, Pumy i Eryka we wtorek po spektaklu Kotlina. Porozmawiamy o ich roli w spektaklu (nie tylko aktorskiej), o ich umiejętnościach, ale także o technikach trenerskich.

     
     
14   WTW dla Hospicjum Bonifratrów
LUT    
    Od dziś w każdy wtorek nasi Aktorzy czytają książki pacjentom wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów. 
     
     
10   Wallentynki w WTW
LUT    
    Zapraszamy pary i singi na walentynkowy pokaz w WTW we wtorek o 19:15. Zagramy Garnitur Prezydenta w reżyserii Cezarego Ibera.
     
     
  Warsztaty z zespołem aktorskim
LUT    
   

Rozpoczęliśmy pięciodniowe warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Warszawie Wesołej. Gimnazjaliści i licealiści poznają ćwiczenia głosowe i ruchowe, stosowane przez aktorów, które mogą też być przydatne w życiu codziennym – np. podczas odpowiedzi na lekcjach i prezentacji egzaminacyjnych. Na zajęciach muzycznych uczniowie stworzą wielki, osiemdziesięcioosobowy chór i zaśpiewają utwór, do którego sami napisali tekst. Odbędą się także warsztaty teatralno-filozoficzne „Podróż do wnętrza spektaklu”.

Warsztaty prowadzą aktorzy WTW Beata Rakowska i Maciej Kowalczyk oraz Tomasz Leszczyński z Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i filozof – dr Katarzyna Kuczyńska.

     
     
27   Szkoła w mieście w WTW
STY     
    Zaczęliśmy współpracę z wrocławskimi szkołami w ramach programu Szkoła w mieście. Pierwsze zajęcia warsztatowe z uczniami Gimnazjum nr 29 poprowadził Michał Szwed - aktor, a o historii teatru opowiedziała Tatiana Drzycimska - rzecznik prasowy.
     
     
27   Spotkanie z realizatorami
STY    
    Po pierwszym spektaklu Silesia, Silentia z angielskimi napisami, zaprosiliśmy naszą zagraniczną publiczność na spotkanie z realizatorami - reżyserem Markiem Fiedorem i zespołem aktorskim, które w całości było tłumaczone na język angielski. 
     
     
13   Casting do spektaklu Skrzywienie kręgosłupa
STY    
   

Poszukujemy pięciu osób tańczących amatorsko lub profesjonalnie, które wystąpiłyby w spektaklu wg sztuki Ingrid Lausund Skrzywienie kręgosłupa (wieczór dla osób z wadą postawy) w reżyserii Natalii Sołtysik.

Szukamy entuzjastów tańca towarzyskiego ciekawych pracy w teatrze. Nie stawiamy żadnych ograniczeń dotyczących wzrostu, wagi, budowy ciała, koloru włosów itp. Trzeba mieć tylko powyżej 25 lat.

Próby odbywać się będą w drugiej połowie lutego 2017 w godzinach 18.00 - 22.00 w siedzibie teatru przy ul. Rzeźniczej 12 we Wrocławiu. Premiera planowana jest na 11 marca 2017 r. na Dużej Scenie.

Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 71 / 358 89 01 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na casting zapraszamy w środę 25 stycznia o godz. 17.00.

     
     
11   Odwołany spektakl
STY    
    Szanowni Państwo, z powodu choroby aktora spektakl Tajemniczy ogród z dnia 10 stycznia został odwołany. W celu otrzymania zwrotu pieniędzy za zakupione bilety, prosimy o kontakt z kasą biletową tel. 71 | 358 89 22. Przepraszamy!
     
     
10   Spektakle z angielskimi napisami
STY    
    Od stycznia raz w miesiącu zapraszamy na spektakle z angielskimi napisami! Na początku zaprezentujemy Silesię, Silentię, 27 stycznia o godz. 19:00. czytaj więcej...
     
     
20   Kasa biletowa - świąteczny czas pracy
GRU    
    Szanowni Państwo, w dniach 23-26 grudnia kasa biletowa WTW będzie nieczynna. Zapraszamy do zakupu biletów online tutaj.
     
     
17   Spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM
GRU    
    MKiDNPrzed spektaklem Koniec świata w Breslau widzowie mogli zapoznać się z dość skomplikowaną scenografią autorstwa Olafa Brzeskiego. Spektakl dostosowany był do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku (audiodeskrypcja) i słuchu (tłumaczenie na Polski Język Migowy). Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
     
17    Spektakle finałowe projektu JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT
GRU    
    MKiDNDzisiaj na naszej Scenie na Strychu uczniowie szkół z Dolnego Śląska zaprezentują spektakle będące owocem ich kilkumiesięcznej pracy. Trzymamy kciuki! 
     
     
15    relacja z FESTIWALU DRAMATU w TVP3
GRU     
    Polecamy obejrzeć kilkunastominutowy reportaż z FESTIWALU DRAMATU emitowany przez TVP WROCŁAW - www.wroclaw.tvp.pl/28221390/festiwal-dramatu
     
     
13    Podsumowanie projektu JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT
GRU     
    MKiDNNa zakończenie projektu Jak poprzez teatr poznawać świat autorstwa Agnieszki Majcher i Tatiany Drzycimskiej zorganizowaliśmy specjalną konferencję prasową, w której - oprócz dziennikarzy - wzięli udział uczestnicy warsztatów ze szkół ponadgimnazjalnych - uczniowie wraz z nauczycielami. Dla nas wszystkich te kilka miesięcy wspólnej pracy były niezwykłym doświadczeniem, które - mamy nadzieję - będzie procentować w przyszłości. Dziękujemy!
     
     
11    Pożegnanie z tytułem
GRU     
    Rewizor. według Bobczyńskiego w reżyserii Agaty Dudy-Gracz zagraliśmy ostatni raz na Dużej Scenie WTW. Po 54 spektaklach nadszedł czas, aby pożegnać się z tytułem.
     
     
8   reportaż z FESTIWALU DRAMATU  w TVP
GRU     
    Zapraszamy do obejrzenia relacji z FESTIWALU DRAMATU jutro - 9 grudnia o godz. 20:15 na TVP 3 WROCŁAW.
     
     
  Skrzywienie kręgosłupa - próby
GRU    
   

Zaczęliśmy próby Skrzywienia kręgosłupa autorstwa niemieckiej dramaturżki Ingrid Lausund. Premierę planujemy w marcu 2017 roku.

czytaj więcej...

   
     
1   strefy kontaktu 2016: FESTIWAL DRAMATU
GRU     
    Dzisiaj otwieramy wrocławski FESTIWAL DRAMATU dwoma spektaklami. Zagramy Silesię, Silentię Lidii Amejko oraz Między nami dobrze jest Doroty Masłowskiej w realizacji Teatru Narodowego z Bukaresztu. Zapraszamy!
     
     
28   Festiwalowe spotkania dla widzów
LIS    
   

Zapraszamy na spotkania z autorami, realizatorami, zespołem artystycznym po wybranych spektaklach w trakcie festiwalu:

 

2 grudnia | PT | po Między nami dobrze jest | ok. 19:00 z udziałem aktorów

4 grudnia | ND | po czytaniu Łzawe zjawy roku pamiętnego | ok. 18:45 z udziałem realizatorów i aktorów

5 grudnia | PN | po czytaniu Sztuka mięsa | ok. 18:15 z udziałem Weroniki Murek, realizatorów i aktorów

6 grudnia | WT | po czytaniu Wściekłość | ok. 18:15 z udziałem realizatorów i aktorów oraz Elżbiety Manthey z agencji ADiT

     
     
25   Wejściówki na Nie-boską komedię
LIS     
   

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem biletami na spektakle festiwale uruchomiliśmy sprzedaż dodatkowych wejściówek za 10 zł na drugi balkon na Nie-boską komedię w reż. Moniki Strzępki.

     
     
22    FESTIWAL DRAMATU - konferencja prasowa
LIS    
   

Udostępniamy materiały prasowe z konferencji dotyczącej FESTIWALU DRAMATU - trzeciej odsłony projektu artystycznego STREFY KONTAKTU 2016.

POBIERZ

 

 

    [materiały audio-wizualne:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     
     
17   Casting - Panna Nikt
LIS     
    Zaczynamy o 10:00 casting do głównych ról w spektaklu Pawła Passiniego Panna Nikt. Z ponad 200 zgłoszeń, wybraliśmy aż 50 aktorek do przesłuchania!
     
     
14    Warsztaty teatralno-muzyczne w WTW
LIS    
    Grzegorz Dowgiałło i Beata Rakowska przeprowadzili warsztaty teatralno-muzyczne z uczniami klas I i II Gimnazjum przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla osób niewidomych i niedowidzących. Ćwiczyliśmy, graliśmy na własnoręcznie zbudowanych instrumentach i poznawaliśmy WTW od kuchni. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
     
     
  WTW w hospicjum 
LIS    
    MKiDNWspólnie z Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu zorganizowaliśmy warsztaty dla młodzieży, która - w kontekście spektaklu Fragment nieistniejącego świata - podjęła unikanego dziś tematu starości, choroby i śmierci. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
     
4   Poszukiwana Panna Nikt - casting WTW
LIS    
   

Zapraszamy aktorki i studentki szkół aktorskich na casting do głównych ról w spektaklu Pawła Passiniego na podstawie książki Panna Nikt Tomka Tryzny. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej!
czytaj więcej...

     
     
28   Bilety na Festiwal dramatu
PAŹ    
   

Z przyjemnością informujemy, że można już kupować bilety na grudniowy Festiwal dramatu, na którym zaprezentujemy przegląd spektakli na podstawie dramatów polskich autorów współczesnych. 
www.strefykontaktu.pl

     
     
26   Warsztaty filozoficzne w WTW
PAŹ    
    MKiDNZaprosiliśmy dr Katarzyną Kuczyńską przeprowadziliśmy warsztaty filozoficzne. Tematów do rozmów o mądrości i geniuszu dostarczył nam spektakl Nie trzeba w reżyserii Kamili Michalak. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
     
24   Warsztaty taneczne z Alisą Makarenko
PAŹ     
    Praca z ciałem, świadomość ruchu, poddawanie się impulsom stały się głównym tematem ćwiczeń warsztatowych z Alisą Makarenko (tancerką w spektaklu Nie trzeba), w których wzięli uczniowie z Zespołu Wokalno-Teatralnego działającego przy Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie. Było intensywnie!
     
     
21   Sesja fotograficzna w WTW
PAŹ     
    Już szykujemy się do grudniowego Festiwalu Dramatu. W związku z tym dzisiaj zaplanowaliśmy sesję fotograficzną na wielkoformatowe siatki reklamowe, które już 1 listopada zawisną we Wrocławiu. Tradycyjną fotografię i charakteryzację aktorów będą wspierać wideoprojekcje i mapping. 
     
     
20   Warsztaty ekologiczne po spektaklu Walentina
PAŹ    
    MKiDNSpektakl Walentina to świetny pretekst, aby porozmawiać na tematy związane z ekologią w kontekście katastrofy czarnobylskiej. Dzisiaj nasz teatr odwiedzili nas uczniowie Europejskiego Liceum Mundurowego we Wrocławiu, a merytorycznie wsparli nas przedstawiciele Fundacji Ekorozwoju. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
     
17    Obejrzyj reportaż z Dni Patronów
PAŹ    
    Jeśli nie zdążyliście obejrzeć reportażu z Dni Patronów w telewizji, mamy dobrą wiadomość. Od dziś na stronie TVP3 jest on dostępny online. 
obejrzyj...
     
     
14   Dni Patronów w telewizji
PAŹ     
    Relacja z minifestiwalu Dni Patronów do obejrzenia na kanale TVP3 Wrocław 14 października o godz. 21:15. Polecamy! 
     
     
13    Garnitur Prezydenta w Zabrzu
PAŹ    
    Garnitur Prezydenta Maliny Prześlugi - laureatki konkursu dramaturgicznego STREFY KONTAKTU zorganizowanego przez nasz teatr - zostanie wystawiony premierowo 15 października w Teatrze Nowym w Zabrzu. Reżyserką spektaklu jest Julia Mark.
     
     
12   Dodatkowy spektakl Walentiny 
PAŹ    
    Cieszymy się, że nasz spektakl Walentina jest tak popularny wśród naszych widzów. Na ich życzenie zagramy go dodatkowo 20 października o godz. 12:00. Jeszcze jest kilka miejsc wolnych - zapraszamy!
     
     
10    Warsztaty dla WTW 
PAŹ     
    Dziś do naszego teatru przyszli przedstawiciele organizacji zrzeszających osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Omawialiśmy kwestię dostępności naszego budynku i uczyliśmy się, na co zwracać uwagę, aby widz z niepełnosprawnością czuł się u nas komfortowo. Dziękujemy!
     
     
  Czytanie performatywne i koprodukcja z Teatrem Ludowym w Krakowie
PAŹ     
    Na Scenie na Strychu WTW będzie można obejrzeć czytanie performatywne Zakup z dostawą na miejsce Tymoteusza Karpowicza w reż. Marka Fiedora, a także Kartotekę Różewicza w reż. Marcina Kalisza na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego. Zapraszamy! 
     
     
  Nauka chodzenia według Tadeusza Różewicza - premiera 
PAŹ     
    Dziś na Dużej Scenie WTW premiera spektaklu Nauka chodzenia według tekstów Tadeusza Różewicza.
czytaj więcej...  
     
     
6   DNI PATRONÓW - rozpoczynamy
PAŹ     
    Spektakle na podstawie tekstów Różewicza, Kajzara, Karpowicza od dziś do niedzieli można oglądać na scenach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Święto Patronów rozpoczniemy przedpremierowym pokazem Nauki chodzenia w reżyserii Pawła Miśkiewicza.
czytaj więcej...
     
     
3    Czarny poniedziałek w WTW
PAŹ     
   

Popieramy czarny prostest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej w Polsce. NIE dla całkowitego zakazu aborcji!

Zespół Wrocławskiego Teatru Współczesnego

     
     
27   Ważna wiadomość dla Widzów - 9 października 2016
WRZ    
    UWAGA: 9 października spektakl Gwiazda będzie transmitowany na żywo przez II Program Polskiego Radia w związku z tym prosimy o przybycie do teatru najpóźniej o godz. 17:40.
     
     
20   Materiały prasowe z konferencji 20 września 2016
WRZ    
   

Plany na sezon teatralny 2016/2017 ogłosiliśmy na konferencji prasowej z udziałem dyrektora Marka Fiedora. Co przed nami? Dni Patronów oraz Festiwal Dramatu oraz wyniki II edycji Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU. Na scenie natomiast obejrzymy dwie premiery (Gwiazdę Helmuta Kajzara w reż. Krzysztofa Czeczota oraz Naukę chodzenia Tadeusza Różewicza w reż. Pawła Miśkiewicza) i trzy prapremiery(Szaberplac. Moja miłość Szymona Bogacza w reż. Tanji Miletić Orucević, Skrzywienie kręgosłupa Ingrid Lausund w reż. Natalii Sołtysik oraz Pannę Nikt Tomka Tryzny w reż. Pawła Passiniego). 

 

Materiały prasowe do pobrania [materiały audio-wizualne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POBIERZ

     
     
14   Najlepsze polskie sztuki współczesne na scenach WTW
WRZ    
   

Wrocławski Teatr Współczesny zdecydowanie wyróżnia się w kategorii najlepsza polska sztuka współczesna w dwudziestej szóstej edycji rankingu Najlepszy, najlepsza, najlepsi opublikowanym na łamach „Teatru”. Zarówno Silesia, Silentia Lidii Amejko jak i Garnitur Prezydenta Maliny Prześlugi wymienione w rankingu to utwory nagrodzone w I konkursie dramaturgicznym STREFY KONTAKTU organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny. Ich wartość artystyczną docenili prof. Zbigniew Majchrowski, Jacek Wakar oraz Kalina Zalewska. Natomiast Witold Mrozek wskazał jeszcze jeden tekst konkursowy - Holoubek, syn Picassa Sebastiana Majewskiego (drukowany w „Dialogu” 12/2015).
czytaj więcej...

     
     
9   Aktorzy WTW w Subiektywnym spisie aktorów wg Sieradzkiego
WRZ    
   

Przemysław Kozłowski i Maciej Kowalczyk zostali wyróżnieni przez Jacka Sieradzkiego w dwudziestej czwartej edycji Subiektywnego spisu aktorów, który tradycyjnie opublikował portal E-teatr. Autor Spisu zwrócił uwagę na role naszych aktorów w spektaklu Silesia, Silentia, w którym Kozłowski wcielił się w postać żydowskiego krawca [zwycięstwo], natomiast Kowalczyk zagrał gabardynowy, męski Płaszcz [nadzieje]. Gratulacje! 
czytaj więcej...

     
     
2  

Widzowie na scenie, nowa muzyka, wspólne granie

WRZ    
   

Wrocławski Teatr Współczesny otworzył sezon 2016/2017 przedstawieniem Radio Armageddon. Transmisja. Przez trzy kolejne weekendowe wieczory [2, 3,4 września] po zakończeniu spektakli odbywały się mini-kocerty zespołów muzycznych uczestniczących w projekcie. Widzowie mieli okazję porozmawiać z muzykami, wejść na scenę, obejrzeć z bliska dekoracje, potańczyć w rytm prezentowanych utworów. Grupa Evidence Based Medicine przypomniała muzykę z „Armageddonu”, zespoły People of the Haze i Kultura Upadła wymieniały się wokalistami i instrumentalistami, grając także nowe utwory, które dopiero ukażą się na ich płytach. Widzowie „podrzucali” dźwięki do improwizacji, a nawet grali wspólnie z połączonymi zespołami.
Sezon uważamy za otwarty!

     
     
30   Zespół artystyczny WTW z zespołem T[pl
SIE    
   

Zespół artystyczny Wrocławskiego Teatru Współczesnego solidaryzuje się z zespołem Teatru Polskiego, który w wyniku rozstrzygnięcia konkursu zaniepokojony jest dalszymi losami teatru.

Bliskie nam jest stanowisko dyrekcji Instytutu Teatralnego, że "dla dobra Teatru, które jest przecież nadrzędną wartością dla wszystkich stron sporu, proponujemy - w myśl "Katalogu dobrych praktyk" - zatrzymanie procedury i zrobienie kroku wstecz".

Dyrektor Marek Fiedor z zespołem artystycznym WTW

     
     
28   Premiera nowego spektaklu
SIE    
    Premierę Gwiazdy Helmuta Kajzara - monodramu Macieja Tomaszewskiego - w reżyserii Krzysztofa Czeczota zaplanowaliśmy na 24 września. 
czytaj więcej...
     
     
25   Nowy sezon w WTW
SIE    
    Ostro ruszymy w nowym sezonie - zapraszamy na spektakle Radio Armageddon. Transmisja, koncerty towarzyszące i jam sessions. Szczegóły w repertuarze! 
czytaj więcej...
     
    ARCHIWUM WYDARZEN

 

 

 

 

 

 

 

 ©2017 Wrocławski Teatr Współczesny        

Fundatorem strony jest:

youtube
intagram
facebook
bilety
Follow Us